نحوه تهیه نسخه پشتیبان از کیف پول الکتروماتیک

نحوه پشتیبان گیری از الکتروماتیک

ایجاد یک الکتروم کیف پول بسیار آسان و شهودی است.

با این حال ، بیشتر افرادی که خود را ایجاد می کنند کیف پول ارز رمزنگاری شده برای اولین بار نمی دانم با کلمات دانه چه کاری انجام دهم.

هنگام ایجاد هر کیف پول ، 12 کلمه تصادفی به کاربر نشان داده می شود که کلمات اصلی هستند. دانه “رمز عبور” واقعی برای باز کردن قفل و بازیابی سکه ها در دستگاه های دیگر است اگر اتفاقی برای دستگاه اصلی بیفتد. صرفه جویی در بذر در جایی امن بسیار مهم است ، توصیه می شود نه در یک دستگاه الکترونیکی بلکه در چیزی با دوام و آفلاین مانند Billfodl باشد.

آنچه شما نیاز دارید

  1. Electrum Wallet روی رایانه نصب شده است
  2. آ Billfodl دستگاه پشتیبان گیری بذر بازیابی

پشتیبان گیری از دانه

هنگامی که کیف پول خود را در Electrum ایجاد کردید ، این نرم افزار در واقع شما را مجبور به ایجاد یک عبارت پشتیبان (که به عنوان “دانه بهبودی” ، “عبارت بازیابی” یا “عبارت دانه” نیز شناخته می شود).

به شما 12 کلمه نشان داده شد و مجبور شدید قبل از ایجاد کیف پول آنها را تأیید کنید.

با این حال ، اگر هنگام راه اندازی کیف پول خود نمی دانستید این کلمات برای چه کاری هستند ، یا مطمئن نیستید که باید با آنها چه کار کنید ، این راهنما گام به گام آن روند را پوشش می دهد.

1. اولین کاری که باید انجام دهید ، Electrum را در رایانه خود باز کنید.

2. پس از باز کردن ، ‘را انتخاب کنیدکیف پولاز منوی بالا سمت چپ و سپس “بذر‘.

گزینه Seed در Electrum Wallet

3. الکتروم اکنون دانه بهبودی شما را به شما نشان می دهد. شبیه این خواهد شد:

مقایسه قیمت Billfodl و Cryptosteel

4. بذر را در Billfodl نصب کنید. فیلم زیر نحوه انجام آن را به شما نشان می دهد.

4- Billfodl را در جایی پنهان کنید که دیگران احتمالاً آن را پیدا نمی کنند. به یاد داشته باشید: شما باید این مجموعه 24 کلمه ای را به گونه ای رفتار کنید که گویی خود سکه است. اگر شخص دیگری آن را داشته باشد ، ممکن است سکه های شما را نیز داشته باشد.

مراحل اختیاری

پسوند بذر

با یک “پسوند دانه” ، کیف پول Electrum خود را حتی بیشتر ایمن کنید ، در غیر این صورت “محافظت از عبارت عبور” یا “محافظت از کلمه سیزدهم” (یا “25 کلمه محافظت” در عبارات دانه که 24 کلمه هستند) شناخته می شود.

هدف از افزودن پسوند دانه افزودن یک کلمه کاملاً سفارشی اضافی به عبارت پشتیبان شما است ، به این ترتیب اگر کسی بذر شما را پیدا کند ، هنوز قادر به گرفتن سکه های شما نیست.

توصیه می شود که این کلمه به جز در داخل مغز شما در هیچ کجا پشتیبان تهیه نشود.

اگر قبلاً کیف پول بدون پسوند دانه تنظیم کرده اید ، برای افزودن این ویژگی باید کیف پول جدیدی ایجاد کنید ، سپس سکه های خود را به این کیف پول جدید منتقل کنید.

برای انجام این کار ، “File” را از منوی بالا سمت راست انتخاب کرده و “New / restore” را از فهرست کشویی انتخاب کنید.

دانه جدید از Electrum Wallet

به کیف پول خود یک نام بگذارید و “بعدی” را انتخاب کنید.

نامگذاری کیف پول جدید در Electrum

‘کیف پول استاندارد’ را انتخاب کنید و ‘بعدی’ را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه Standard Wallet در Electrum Wallet

“ایجاد یک دانه جدید” را انتخاب کنید و “بعدی” را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه New Seed در Electrum Wallet

“Segwit” را انتخاب کنید و “Next” را انتخاب کنید.

نوع دانه را در Electrum Wallet انتخاب کنید

عبارت دانه خود را روی خود ثبت کنید Billfodl, و “گزینه ها” را انتخاب کنید. این بخشی است که ما پسوند دانه را تنظیم می کنیم.

تنظیم برنامه افزودنی بذر در Electrum Wallet

پنجره ای ظاهر می شود که از شما می پرسد آیا می خواهید “این دانه را با کلمات سفارشی گسترش دهید”. کادر انتخاب را انتخاب کنید و روی “تأیید” کلیک کنید.

این دانه را با کلمات سفارشی در Electrum Wallet Setup گسترش دهید

سیزدهمین کلمه مورد نظر خود را وارد کنید. بخاطر بسپارید: این کلمه را مطمئن کنید که به خاطر می سپارید زیرا پشتیبان تهیه این کلمه نخواهید بود. پس از پایان ورودی ، “بعدی” را انتخاب کنید.

سیزدهمین کلمه مورد نظر خود را وارد کنید

در اینجا با تایپ کردن عبارت 12 کلمه seed خود ، آن را تأیید خواهید کرد. یک لیست کشویی که کلمات را به صورت پویا فیلتر می کند همانطور که تایپ می کنید ظاهر می شود و می توانید کلمه مورد نظر خود را از این طریق انتخاب کنید یا می توانید کلمه را تایپ کنید.

پس از پایان ، روی “بعدی” کلیک کنید.

12 تأیید عبارت کلمه

در آخر ، پسوند دانه خود را تأیید خواهید کرد. پس از تکمیل ، “بعدی” را انتخاب کنید.

افزونه Seed را با Electrum Wallet تأیید کنید

سرانجام ، می توانید یک رمز عبور برای رمزگذاری محلی کیف پول خود اضافه کنید تا هر کسی که بخواهد از طریق دستگاه فعلی شما به آن دسترسی پیدا کند ، برای این کار به رمز ورود نیاز داشته باشد. اگر می خواهید از افزودن رمز عبور چشم پوشی کنید می توانید این مورد را خالی بگذارید.

این که بخواهید گذرواژه اضافه کنید یا نه ، با انتخاب «بعدی» یک بار دیگر این روند را تکمیل خواهید کرد.

گذرواژه اضافه کنید

شما اکنون با موفقیت یک پسوند دانه به کیف پول Electrum خود اضافه کرده اید. تبریک می گویم! فقط مطمئن شوید که هر سکه دیگری را از کیف پول دیگر به این کیف جدید منتقل می کنید تا از مزایای داشتن کیف پول توسعه یافته دانه بهره مند شوید..

پشتیبان گیری از فراداده های کیف پول

برخی از افراد فقط به دنبال بازیابی کلیدهای کیف پول نیستند ، بلکه به دنبال برچسب ها ، مخاطبین و توضیحاتی هستند که کیف پول آنها ذخیره می کند. در این صورت ، کاربران کیف پول باید به طور دوره ای از کیف پول خود نسخه پشتیبان تهیه کنند. که هم به صورت دستی و هم به صورت خودکار قابل انجام است.

برای پشتیبان گیری دستی از کیف پول Electrum خود ، کافیست “File” را در نوار ابزار پیدا کنید ، و “ذخیره کپی” را کلیک کنید.

پشتیبان گیری از فراداده های کیف پول

از اینجا ، می توانید مکانی را در رایانه خود برای ذخیره متا داده انتخاب کنید.

این فرایند همچنین می تواند با داشتن برنامه پشتیبان به صورت دوره ای ، پرونده های کیف پول را از فهرست کیف پول Electrum خارج کرده و در جای دیگر ذخیره کند. برای ایمن نگه داشتن کیف پول ، این نسخه های کیف پول باید رمزگذاری شوند. و برای ایجاد حداکثر ایمنی ، توصیه می شود که نسخه پشتیبان تهیه کنید تا بر روی یک درایو قابل جابجایی به جای ابر.

مال خودتان را بگیرید Billfodl

Billfodl بهترین راه برای ذخیره عبارت بازیابی است ، زیرا از پشتیبان گیری شما در برابر آتش سوزی و سیل محافظت می کند. تهدیدهای یک نسخه پشتیبان تهیه کاغذ قادر به مقاومت در برابر آنها نخواهد بود. می توانید با استفاده از دکمه زیر یا درباره Billfodl بیشتر بدانید. در هر صورت ، هودلینگ مبارک!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner