چه تعداد آدرس بیت کوین وجود دارد

معرفی

به شرطی که بیت کوین از RIPEMD160 عملکرد هش ، 2 ^ 160 آدرس بیت کوین وجود دارد.

این تعداد: 1،461،501،637،330،902،918،203،684،832،716،283،019،655،932،542،976

این یک عدد مضحک است که “نجومی” خواندن آن توهین به عظمت آن است. دقیقاً چقدر بزرگ است؟ تجسم تعداد آدرسهای Bitcoin که وجود دارد کار ساده ای نیست ، اما فقط برای سرگرمی ، سعی می کنیم به شما کمک کنیم این کار را انجام دهید.

محاسبات ریاضی روی تخته سیاه

به سادگی این عدد را تقسیم کنید تا هر یک از 7.442 میلیارد نفر ساکن روی زمین بتوانند تعداد مساوی آدرس بیت کوین را داشته باشند ، کارساز نخواهد بود زیرا افراد کافی در کره زمین زندگی نمی کنند تا بتوانند این تعداد را بیش از آنچه که هست درک کنند. این به این دلیل است که هر شخصی دریافت می کند

آدرس های بیت کوین 196،385،600،286،334،710،857،791،565،804،391،698،421.

این فقط یک عدد قابل درک کوچکتر است. بنابراین در عوض ، ما می خواهیم از دانه های شن استفاده کنیم.

در کل سواحل زمین 2 ^ 63 دانه شن وجود دارد [1]. این تقریباً 9 دانه شن کوینتیلیون است (یا 9223372،036،854،775،808).

جهان های متعدد btc

تصور کنید که هر دانه شن و ماسه روی زمین سیاره زمین دیگری است و هر کدام از آن سیارات 7.442 میلیارد نفر در آن زندگی می کنند. حال ، اگر تعداد آدرسهای بیت کوین را برای هر نفر تقسیم کنیم ، هر یک 3.5 میلیارد برای عمر خود دریافت می کنند.

و اگر هر یک از آن افراد دقیقاً 100 سال زندگی کنند ، 110 آدرس بیت کوین دارند که از ثانیه به دنیا آمده در هر ثانیه استفاده می کنند. نکته جانبی: من در ابتدا قصد داشتم برای نشان دادن این نکته ، هر سیاره کهکشان راه شیری را به زمین تبدیل کنم ، اما این کار نکرد ، زیرا فقط 100 میلیارد سیاره تخمین زده در کهکشان ما وجود دارد (تمسخر).

یک ساتوشی تنها برای شما نیست …

انسان گریه می کند

متأسفانه ، با وجود بسیاری از افراد ، اگر هر شخص فقط یک آدرس بیت کوین داشته باشد ، به جای 3.5 میلیارد ، و ما همه آنها را به همان مقدار بیت کوین به هودل, همه آنها بیت کوین صفر دارند زیرا هر یک از آنها حتی کسر کوچکی از یک درصد از یک تک را دریافت نمی کنند ساتوشی.

دلیلی برای عظمت

تعداد آدرسهای بیت کوین به یک دلیل بسیار خوب قابل درک نیست. هرچه آدرس های احتمالی بیشتری وجود داشته باشد ، امنیت بیشتری نیز دارد کیف پول از سارقان احتمالی هستند.

بگذارید بگوییم که یک مهاجم می خواهد این را امتحان کند. آنها می خواهند به طور تصادفی کلیدهای خصوصی تولید کنند ، آدرسهای عمومی مربوطه را محاسبه کرده و بررسی کنند که آیا بیت کوین در داخل آن وجود دارد یا خیر. حتی اگر یک میلیارد آدرس کیف پول با بیت کوین در داخل باشد ، خورشید زمین را گسترش داده و زمین را در بر خواهد گرفت (قرار است حدود 7.5 میلیارد سال دیگر اتفاق بیفتد) مدتها قبل از اینکه یکی از این آدرس ها با یک مولد تصادفی پیدا شود.

نگران نباشید … همیشه می تواند بیشتر باشد

آدرسهای بیت کوین با استفاده از کلیدهای عمومی ایجاد می شوند. کلید عمومی ابتدا با الگوریتم SHA256, سپس آن هش با استفاده از الگوریتم RipeMD160 که قبلاً ذکر شد دوباره گرفته و هش می شود. اما اگر رمزنگاری منحنی بیضوی بسیار بی خطر است ، کلیدهای عمومی دو بار هش می شوند?

مفهوم امنیت سایبری

به گفته کارمند Blockstream و توسعه دهنده Bitcoin Core ، پیتر وویل, شما باید از Satoshi Nakamoto بپرسید تا دلایل دقیق آن را بدانید. اما ما می دانیم که هش کردن خروجی SHA256 با الگوریتم RipeMD160 اندازه آدرس را از 32 بایت به 20 بایت کاهش می دهد که باعث صرفه جویی در فضای بلاکچین می شود.

علاوه بر آن ، رمزگذار محترم جوئل کاتز توضیح می دهد اگرچه RipeMD160 برای آدرسهای با اندازه کوچکتر انتخاب شده است ، هیچ کس دلیل استفاده از SHA256 را نمی داند. او دو احتمال را ارائه می دهد. RipeMD ممکن است نقصی داشته باشد, بنابراین ترکیب آن با SHA256 باعث تقویت امنیت می شود.

توضیحات جولا کاتز

احتمال دیگر این است که ممکن است ضعفهایی در ساختار MD وجود داشته باشد که آن را در برابر حمله ای مانند حمله امتداد طول آسیب پذیر کند (که او کمی بیشتر توضیح می دهد اما احتمال آن را نمی داند) ، و ترکیب RipeMD160 با SHA256 این تهدید را از بین می برد.

در هر صورت ، امنیت جواب می دهد. هر دو الگوریتم های رمزنگاری به خوبی شناخته شده اند و اندازه آنها کوچکتر است. استفاده از هر دو فقط امنیت اضافی است.

سالات متداول

آدرس بیت کوین چیست?

آدرس بیت کوین شامل یک شناسه حرف حروف عددی 26-35 است ، شروع با شماره 1 ، 3 یا bc1 که نشان دهنده یک مقصد احتمالی برای پرداخت بیت کوین است.

چگونه آدرس بیت کوین را دریافت می کنید?

اول از همه ، شما باید کیف پول بیت کوین را بارگیری کنید. این یک نرم افزار ایمن است که به شما امکان ارسال ، دریافت و ذخیره بیت کوین را می دهد.

ساتوشی ناکاموتو کیست?

Satoshi Nakamoto فرد یا اشخاص فرضی است که بیت کوین ایجاد کردند. در حقیقت ، مطمئن نیست که این نام شخصی واقعی است یا یک اسم مستعار است.

دو نوع اصلی رمزنگاری چیست؟?

دو نوع وجود دارد: کلید خصوصی و کلید عمومی. اولی “متقارن” و دیگری “نامتقارن” نامیده می شود. مجسمه های سیستم متقارن که هم فرستنده و هم گیرنده باید یک کلید خصوصی یکسان داشته باشند تا بتواند داده ها را رمزگذاری و رمزگشایی کند.

آیا می توانم کلید خصوصی خود را رمزگذاری کنم?

آره! این محافظت از عبارت عبور نامیده می شود. این برای هر دستگاه کمی متفاوت است بنابراین برای تهیه اسناد با شرکت کیف پول خود مشورت کنید. با این اوصاف ، با استفاده از این ویژگی بسیار مراقب باشید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner