این چگونه ویروس کرونا می تواند بر بیت کوین تأثیر بگذارد | این چرا است

ویروس کرونا

در حالی که بازار رمزنگاری در حال حاضر افزایش قیمت ها را تجربه می کند ، ویروس کرونا نیز تعداد قربانیان خود را با سرعت بالایی افزایش داده است. اما چگونه این ویروس جدید می تواند ارز رمزنگاری شماره یک یعنی بیت کوین را تحت تأثیر قرار دهد?

سرمایه گذاران می ترسند که گسترش ویروس کرونا به شدت بر صنایع اصلی چین تأثیر بگذارد ، از جمله تولید ، مواد ، کالاهای مصرفی و همچنین رمزنگاری.

بیت کوین توانست همچنان به بالاترین میزان سالانه خود برسد و همچنان علائم صعودی را نشان دهد ، زیرا بازار سهام چین پس از بازگشایی از تعطیلات طولانی مدت سال جدید قمری ، با افت شدید مواجه شد..

بسیاری از اقدامات شدید توسط بسیاری از کشورها انجام شده است ، اما چین ، به ویژه ، برای جلوگیری یا حداقل سرعت کاهش ویروس.

این بدان معنی است که بسیاری از مشاغل اقدامات احتیاطی از جمله درخواست از مردم برای کار از راه دور برای به حداقل رساندن تماس انسان با انسان را انجام می دهند ، زیرا ویروس از طریق مواد بدن در عطسه و سرفه منتشر می شود. کشورها همچنین دسترسی به هواپیما و سایر وسایل حمل و نقل در مرزهای خود را محدود می کنند ، حتی برخی پروازهای خود را به طور کامل از چین متوقف می کنند.

با استفاده از این اقدامات ، ممکن است اثراتی وجود داشته باشد که دیر یا زود در قیمت بیت کوین منعکس می شود. در اینجا برخی از راه هایی است که ویروس کرونا می تواند بر بیت کوین تأثیر بگذارد.

ویروس کرونا در مقابل بیت کوینcryptoslate.com

استخراج بلاکچین کاهش می یابد

بدیهی است که در سراسر جهان ضرر اقتصادی خواهد داشت ، زیرا چین یک تولید کننده و تولید کننده بزرگ برای بزرگترین مشاغل موجود در بازار است. حتی غول فناوری اپل پیش بینی کرده است که متحمل خسارات زیادی برای رشد شود. یک تحلیلگر ارشد بیشتر توضیح داد که “اگر ویروس کرونا نبود ، پایداری عملکرد در چین زیر سوال نمی رفت … (این یک خطر مهم است که سرمایه گذاران باید آن را کنترل کنند.”)

مشاغل کوچک و متوسط ​​نیز تحت تأثیر قرار خواهند گرفت ، زیرا جریان پول نقد خریدهای مشتری به شدت کاهش می یابد.

با این حال ، استخراج Crypto هنوز هم تقریباً با ظرفیت منظم به فعالیت خود ادامه می دهد ، زیرا ماشین آلات عمدتاً مسئولیت فرآیند را بر عهده دارند.

کارخانه های استخراج معدن به تعداد زیادی کارمند احتیاج ندارند که از نظر تئوری نباید تأثیر زیادی بر روند استخراج معادن داشته باشد. در حالی که برخی از مزارع استخراج معدن بوده اند که در حمل و نقل جدید تراشه های رایانه ای و لوازم تأخیری به تأخیر افتاده اند ، اما این امکانات مطابق با پارامترهای عادی سازگار شده و همچنان کار می کنند.

اگر محدودیت های بیشتری به دلیل ویروس کرونا اعمال شود ، چنین کمبودهایی احتمالاً بر تمام جنبه های استخراج تأثیر می گذارد ، زیرا شرکت ها نمی توانند قطعات و تجهیزات سخت افزاری را به روز کنند..

مطابق با BTC. بالا, در 4 فوریه ، مدیر عامل شرکت جیانگ ژوئر یکی از مزارع استخراج خود را از یک منطقه دور افتاده در چین تعطیل کرد ، زیرا به دلیل شیوع آن مجبور شد همه ماشین های استخراج را تعطیل کند. MicroBT ، یک تولید کننده سخت افزار رمزنگاری ، نیز اعلام کرد که آنها تاخیر در ارسال دارند.

از آنجا که منابع برق و استخراج در مناطق سین کیانگ ، مغولستان داخلی ، یوننان و سیچوان هزینه کمتری دارند ، چین یکی از بازارهای عظیم استخراج کنندگان بیت کوین است..

بر اساس تحقیقات TokenAnalyst ، 5 شرکت بزرگ استخراج در چین مستقر هستند و در مجموع 50٪ از کل قدرت محاسباتی را در شبکه بیت کوین کنترل می کنند..

Bitmain و Canaan Creative برترین تولیدکنندگان اصلی تراشه های استخراج در چین هستند که اولین آنها ساخت 66٪ از سخت افزار استخراج رمزنگاری در جهان است.

به دلیل اپیدمی ویروس ، Bitmain ، Canaan و MicroBT اطلاعیه های عمومی را در وب سایت خود منتشر کرده اند که در آن آنها به تعویق انداختن خدمات پس از فروش خود را اعلام کرده اند ، مبنی بر اینکه از 10 فوریه فعالیت خود را از سر می گیرند..

استخراج بیت کوینtrendmicro.com

لغو رویدادهای رمزنگاری

بسیاری از رویدادها و کنفرانس ها از دنیای رمزنگاری و بلاکچین نیز تاریخ اولیه خود را به تعویق انداخته اند. رویدادهای برتر مانند niTROn2020 در سئول ، هفته بلاک چین هنگ کنگ 2020 و 2049 تاریخ شروع خود را به تأخیر انداخته اند.

کنفرانس رمزنگاری TOKEN2049 ، که قرار بود از 17 تا 18 مارس آغاز شود و در هنگ کنگ برگزار شود ، برنامه ریزی شده است که در ماه اکتبر اتفاق بیفتد ، و ویروس را مهمترین نگرانی عنوان کرد.

“طی هفته های گذشته ، ما تحولات جهانی پیرامون ویروس کرونا را از نزدیک تحت نظر داشته ایم. در حالی که هنگ کنگ به خوبی اوضاع را مدیریت می کند و اقدامات احتیاط آمیز را برای مهار هرگونه تأثیر احتمالی اتخاذ کرده است ، اما عدم اطمینان حاکم است. “.

در ادامه این پست بیان داشت که محل برگزاری و برنامه رویداد ثابت خواهد ماند ، حتی اگر تاریخ منتقل شده باشد. سخنرانان جدید قبلاً ثبت نام کرده اند ، به این معنی که دستور کار ممکن است تغییر کند.

DeFiner ، یک شرکت وام دهنده رمزنگاری ، تور 10 شهره خود را به دلیل ویروس کرونا لغو کرد.

همچنین ، مبادله رمزنگاری برتر ، Binance ، رویداد Binance Blockchain Week ویتنام را به عقب راند ، که در ابتدا قرار بود از 29 فوریه تا 4 مارس در شهر هوشی مین ، ویتنام برگزار شود..

“در Binance ، ما در هنگام رویدادهای خود سلامت و ایمنی همه را در اولویت قرار می دهیم و در میان این اورژانس بهداشت عمومی جهانی ، ما متعهد شده ایم که اقدامات صحیح را انجام دهیم و از شرکت کنندگان احتمالی در برابر خطرات بهداشتی مرتبط با اجتماعات عمومی محافظت کنیم. بنابراین ، ما باید این رویداد را به تعویق بیندازیم. ».

Binance تاریخ جدیدی را برای رویداد خود منتشر نکرده است.

مشکل معدن کاهش یافته است

استخراج رمزنگاریmasterdc.com

در دشواری استخراج سرعت کم شده است ، که نشان می دهد ماینرها قادر به تهیه سخت افزار جدید به روز شده برای استخراج نبودند. گمان می رود این نتیجه مستقیم قرنطینه اعمال شده توسط مقامات چینی باشد که مانع تولید و ارسال سخت افزارهای تولید کنندگان تجهیزات معدن.

مشکل استخراج ، قدرت محاسباتی مورد نیاز برای حل معادلات ریاضی است ، به طوری که استخراج کننده می تواند یک بلاک جدید استخراج کند و پاداش بیت کوین را دریافت کند. دشواری استخراج در 11 فوریه تنظیم شده است ، با 0.52 درصد بیشتر از 2 هفته پیش. این نشان می دهد افت چشمگیر از سطوح رشد که در 28 و 14 ژانویه تجربه شد ، که به ترتیب 4.67 و 7.08 درصد بود.

دشواری استخراج بیت کوین برنامه ریزی شده است تا هر دو هفته یا بیشتر ، بر اساس میزان قدرت محاسباتی در شبکه ، با حجم کار مسدود کننده سازگار شود. هرچه تعداد ماینرها در شبکه بیشتر باشد ، مشکل بالاتر می رود و وقتی ماینرها از شبکه خارج می شوند ، این مشکل پایین می آید.

جیسون وو ، بنیانگذار و مدیرعامل استارت آپ وام دهی رمزگذار DeFiner ، گفت: “بسیاری از معدنچیان ماشینهای استخراج قدیمی را حذف کرده و مدلهای جدید و قدرتمندتری را خریداری کرده اند.”.

به گفته وو ، مزارع استخراج معادن از نیمه دوم سال 2019 شروع به به روزرسانی ماشین های قدیمی مانند Bitmain’s Antminer S7 و S9 کرده اند.

وو اظهار داشت: “این شیوع ممکن است انتقال را به تأخیر بیندازد و به رشد کند دشواری معدن کمک کند.”.

پیش بینی قیمت بیت کوین

داده های Chainalysis نشان داد ، منطقه آسیا و اقیانوسیه در حال حاضر میزبان بیست از 50 صرافی برتر رمزنگاری است و تقریباً 40٪ از معاملات بیت کوین را که در نیمه اول سال 2019 پردازش شده اند ، تشکیل می دهد. این شرکت تحقیقاتی همچنین نتیجه گرفت که بیشتر مبادلات در چین انجام می شود.

مدیر عامل متخصصان امور بین الملل گروه deVere ، نیگل گرین ، معتقد است که در طی همه گیری ویروس ، بیت کوین یک ارز برتر خواهد بود ، نه فیات.

وی اظهار داشت: “روند رو به بالا قیمت بیت کوین با گسترش ویروس کرونا ارتباط دارد.”.

“هرچه موارد منفرد بیشتری شناسایی شود ، کشورهای بیشتری در جهان تحت تأثیر قرار می گیرند و هرچه تأثیر آنها بر بازارهای مالی سنتی بیشتر باشد ، قیمت بیت کوین بالاتر می رود.”

پیش بینی قیمت بیت کوینpixabay.com

تحلیلگر مستقر در شیکاگو ، JH Winterburn ، نیز رشد بالقوه بیت کوین را مشاهده می کند ، زیرا در نمودار ، BTC قبلاً از سطح مقاومت 10،000 دلار گذشته است.

وی اظهار داشت: “واکنش بازار چین فراتر از آن چیزی است که هنگام بازگشت معاملات پس از وقفه ماه به انتظار می رفت.”.

“یک ترس جدی و محلی که تقریباً منحصر به یک کشور است ، همیشه یک اثر بالقوه مخرب بر اقتصاد مواد آن کشور خواهد داشت – تاریخ بارها به ما گفته است.”

“ما می توانیم چندین خرید بزرگ را در BTC ببینیم که این چند روز اخیر از چین آمده است ، بنابراین آنچه اتفاق می افتد واضح است ، اما در بازار رمزنگاری نیز شاهد یک شکنندگی هستیم که شاید توسط این فعالیت تقویت شود.

“ما باید به خاطر داشته باشیم که بیت کوین در حال شروع به ایجاد چشم انداز سرسخت افزایشی بود هفته ها قبل از اینکه جهان ویروس کرونا را جدی بگیرد – و این باعث می شود قرار دادن همه تراشه های خود در BTC با تکرار اوج های سال 2017 یک قمار خطرناک باشد.”

مدیر عامل Flipside Crypto ، دیو بالتر ، اظهار داشت: “متأسفانه حوادثی مانند ویروس کرونا در طی دهه های آینده” عادی “تر از” قو سیاه “خواهد بود. “تأثیر بر صنایع خاص احساس خواهد شد ، اما این بخشی از شرایط طبیعی جدید خواهد بود.”

بیت کوین هنوز بیش از 10 هزار دلار معامله می کند ، هم اکنون در زمان نوشتن این مقاله 10176.92 دلار است و در 24 ساعت گذشته 1.08 درصد کاهش دارد.

افکار نهایی

اگر شیوع ویروس کرونا منجر به تغییر قیمت بیت کوین شود ، هنوز جای بحث دارد. برخی حدس می زنند که این رویداد عامل رشد ارزهای رمزپایه باشد ، در حالی که برخی دیگر ارتباطات شدیدی با سایر دارایی ها ندارند.

تصویر ویژه: مستقل

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner