پیشنهاد اولیه سکه Cryptocurrency چیست؟

شرح ICO

آن پیشنهاد اولیه سکه, یا ICO ، استراتژی مورد استفاده پروژه های جدیدی است که در آن آنها رمز ارزهای اختصاصی خود را برای بیت کوین و اتر می فروشند و بودجه حاصل از این فروش برای کمک به توسعه پروژه استفاده می شود. ICO در اصل مشابه پیشنهاد اولیه اولیه (IPO) است که در آن سهام یک شرکت برای خرید در دسترس سرمایه گذاران عمومی قرار می گیرد..

بازاریابی چین

ICO و IPO: تفاوت ها

ICOs حداقل دارای سه جنبه اصلی است که با IPO سنتی تفاوت زیادی دارد:

  • ICO غیرمتمرکز است ، به این معنی که فاقد یک مرجع مرکزی برای کنترل آنها است.
  • ICO ها غالباً نظارتی ندارند ، یعنی توسط سازمان های مالی نظارت نمی شوند.
  • در نتیجه دو مشخصه قبلی که در بالا ذکر شد ، ICO ها ملزومات آرام تری دارند.

قانونی بودن و محدودیت ها

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) امسال تصمیم گرفت که نشانه های مورد استفاده در DAO ICO اوراق بهادار غیرقانونی است. این تصمیم باعث نگرانی سرمایه گذاران و صادر کنندگان ICO شد.

اگر توکن در آزمون هووی قبول شود ، می تواند یک امنیت محسوب شود. اوراق بهادار باید از محدودیت های خاص اعمال شده توسط SEC پیروی کند. محدودیت های مربوط به مشارکت سرمایه گذاران بسیار اندک است و در بعضی موارد ، به معنای واقعی کلمه وجود ندارد (بسته به کشور). و از آنجا که اساساً سرمایه گذاران از سراسر جهان مجاز به مشارکت هستند ، ICO ها می توانند مبالغ قابل توجهی پول جمع کنند.

یک نگرانی بزرگ در مورد ICO این است که بودجه قبل از عرضه محصول جمع شود. این اساساً به این معنی است که شما روی یک مفهوم سرمایه گذاری می کنید ، که می تواند شکست بخورد یا موفق شود. بخش پشتیبانی می گوید که ICO برای ایجاد انگیزه در توسعه پروتکل لازم است.

به دلیل عدم اجرای مقررات ، از ICO به عنوان روشهایی استفاده می شود که از طریق آنها می توان کلاهبرداری و تقلب انجام داد.

چطورکار می کنند?

ایجاد ICO آسان است ، زیرا تقریباً همه آنها با استفاده از پروتکل رمز ERC-20 ساخته می شوند ، که به طور قابل توجهی روند تولید دارایی رمزنگاری جدید را از ابتدا کاهش می دهد. بیشتر ICO ها با ارسال سرمایه گذاران BTC یا ETH به یک قرارداد هوشمند که منابع مالی را ذخیره می کند و بعداً مبلغ موجود در رمز جدید را تبدیل می کند ، کار می کنند..

مبانی ICO

هنگامی که شرکت های نوپا تصمیم می گیرند یک پیشنهاد اولیه سکه برگزار کنند ، آنها معمولاً یک کاغذ سفید درست می کنند که پروژه رمزنگاری را به طور طولانی و سایر موارد مرتبط در مورد کمپین و محصول توصیف می کند. در طول تبلیغات ICO ، رمزهای ارز ارائه شده را می توان توسط فیات یا سایر ارزهای رمزپایه ، معمولاً BTC یا ETH خریداری کرد.

این شرکت تازه وارد موفق به جمع آوری حداقل مبلغ نمی شود ، سپس وجوه به سرمایه گذاران بازگردانده می شود. اگر ICO موفقیت آمیز باشد ، بودجه برای شروع یک پیشرفت جدید یا نهایی کردن محصول فعلی آن استفاده می شود.

ICO ها می توانند با توجه به ساختاری که دنبال می کنند متفاوت باشند. در موارد خاص ، یک هدف یا محدودیت خاص برای تأمین بودجه توسط راه اندازی شده تعیین می شود ، به این معنی که توکن های موجود در ICO دارای یک قیمت از پیش تعیین شده و یک کل توکن ثابت هستند.

موارد دیگر شامل عرضه ثابت توکن ها با هدف تأمین بودجه است. این امر در توزیع توکن به سرمایه گذاران تأثیر می گذارد ، زیرا هرچه کل بودجه جمع آوری شود ، قیمت توکن بالاتر خواهد بود.

ICO ها همچنین می توانند یک توکن پویا داشته باشند که به میزان جذب سرمایه بستگی دارد. در اینجا ، قیمت توکن ثابت است و محدودیتی در توزیع تعداد توکن در حین فروش ICO وجود ندارد.

رمز ICO چیست?

توکن ICO به عنوان یک سرمایه گذار در راه اندازی یک شرکت خاص نشان داده می شود. این نشانه ها دارندگان آن را قادر می سازد محصولات یا خدمات آینده شرکت را که در سیستم عامل آنها موجود است ، خریداری یا دسترسی یابند ، یا a تاجر بیت کوین فقط می تواند نشانه ها را با دارایی های دیجیتال دیگر مبادله کند.

Medium.com

تاریخچه ICOs

اولین ICO شناخته شده در سال 2013 زمانی آغاز شد که ریپل 1 میلیارد نشانه XRP را از قبل استخراج کرد و آنها را برای خرید در دسترس سرمایه گذاران قرار داد. در اوایل سال 2014 ، Ethereum موفق به جمع آوری بیش از 18 میلیون دلار شد که بزرگترین کمپین ICO در آن زمان بود.

DAO پروژه ای بود که از بلاکچین Ethereum برای راه اندازی رمز جدید استفاده کرد. در حالی که DAO موفق به جمع آوری بیش از سقف پیشنهادی خود شد ، بیش از 150 میلیون دلار ، یک آسیب پذیری فنی مورد سوaw استفاده مهاجمین ناشناخته قرار گرفت که میلیون ها نفر را از سازمان گرفت.

Ethereum تصمیم گرفت که راه حل القا یک چنگال سخت باشد که کل بلاکچین و سرمایه های آن را دوباره تنظیم کند. حتی اگر اولین تلاش برای ایجاد یک پروژه موفق در Ethereum ناموفق بود ، استاندارد ERC20 به ساده ترین ابزار توسعه رمزهای رمزنگاری تبدیل شد و به سرعت تبدیل به غالب ترین پروتکل مورد استفاده در صنعت ICO شد. این امر باعث شده استارت آپ های پیش از محصول مقادیر دیوانه واری را در مدت زمان کمی انجام دهند.

آراگونICO فقط در مدت 15 دقیقه 25 میلیون دلار جمع آوری کرد ، توکن توجه ویژه 35 میلیون دلار در 30 ثانیه از سرمایه گذاران جمع آوری کرد و وضعیت در عرض چند ساعت 270 میلیون دلار جمع کرد.

کلمات نهایی

بازار پر از هزاران ICO است و هر روز یک پروژه مدام در رادار ظاهر می شود. در حالی که ICO دارای مزایایی برای سرمایه گذاران و توسعه دهندگان آنها است ، اما ممکن است بسیاری از آنها کلاهبرداری باشند که فقط علاقه دارند پول شما را بگیرند. قبل از سرمایه گذاری ، با احتیاط ادامه دهید و در مورد ICO کاملا تحقیق کنید.

به عنوان مثال ، CryptoTotem یک پایگاه داده مستقل برای سرمایه گذاران و علاقه مندان به رمزنگاری است. آنها درباره هر پروژه اطلاعات با کیفیتی دارند. می توانید کامل آن را مشاهده کنید لیست ICO و داده های مورد نیاز را بررسی کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner