بیت کوین (BTC) چیست؟ شروع کار با بیت کوین به عنوان یک مبتدی

بیت کوین چیست

بیت کوین چیست?

تاکنون ، احتمالاً در مورد بیت کوین و ارزهای رمزپایه شنیده اید. بیت کوین اولین و مشهورترین ارز رمزنگاری شده جهان است. به ساده ترین شکل ممکن ، بیت کوین یک ارز رمزپایه دیجیتالی توزیع شده است که توسط یک شخصیت مرموز (یا گروهی از افراد) با نام مستعار Satoshi Nakamoto ایجاد شده است..

ایده ارزهای دیجیتال به خصوص جدید نیست. با این حال ، بیت کوین و ارزهای رمزپایه بعدی در نسبتاً کوتاه تاریخ ارز رمزنگاری شده, موفق شده اند بزرگترین ضرر پول دیجیتال – هزینه دو برابر – را حل کنند. برای این کار بیت کوین از سیستمی به نام بلاکچین استفاده می کند.

بیت کوین توسط کاربران در سراسر جهان توسط این دفتر مرکزی که بلاکچین است به یکدیگر متصل می شوند. به طور خلاصه ، بلاکچین “مکانی” است که هر معامله با استفاده از بیت کوین در آن ثبت می شود. هر معامله در “بلوک ها” گنجانده شده است. هر بلوک برای اعتبارسنجی کاربر به سیستم اضافه می شود و به شبکه پخش می شود. زنجیره بلوک وظیفه تأیید معاملات و اطمینان از یکپارچگی شبکه را دارد.

بنابراین ، بلاکچین یک بازار غیرمتمرکز و آزاد است به این معنی که هیچ مرجع مرکزی (مانند یک دولت یا یک موسسه مالی) که آن را کنترل کند وجود ندارد. قدرت شبکه به معنای واقعی کلمه در دست کاربران آن است. بیت کوین دارای درجه بالایی از گمنامی و محافظت از حریم خصوصی است زیرا هیچ اطلاعات شخصی در معاملات بیت کوین مانند شماره های تأمین اجتماعی ، نام یا شماره حساب درگیر نیست. بیت کوین را می توان تقریباً بلافاصله به سراسر دنیا ارسال کرد.

بیت کوین چگونه ایجاد می شود?

یکی از جالب ترین جنبه های بیت کوین نحوه ایجاد آن است ، راهی کاملا متفاوت از هر چیزی که دنیا قبلاً دیده است. از طریق فرایندی به نام “استخراج” ایجاد می شود. بدون پیچیدگی بیش از حد موارد ، استخراج بیت کوین فرآیند تأیید بلوک است. هر دو دقیقه یک بلوک در شبکه آزاد می شود. هر بلوک حاوی ده ها و حتی هزاران معامله است.

اینجاست که “کنکوری ها” وارد عمل می شوند. آنها بلوک های به اصطلاح را به توالی کد تبدیل می کنند ، همچنین به عنوان “هش” شناخته می شود. انتظار می رود این روند استخراج بیت کوین 122 سال دیگر ادامه داشته باشد ، تا سال 2140 که حداکثر سقف بیت کوین به حداکثر برسد. هر بلوک 2016 ، مشکل شبکه تغییر می کند. هرچه تعداد ماینرهای بیشتری به شبکه بپیوندند ، مشکل استخراج تغییر می کند. آنچه مهمتر است این واقعیت است که پاداش استخراج بلاک های بیت کوین هر 210،000 بلوک را نصف می کند.

بنابراین ، ماینرها چگونه بیت کوین را استخراج می کنند؟ روند استخراج بیت کوین (یا به طور کلی استخراج رمزنگاری) با استفاده از رایانه های قدرتمند و تخصصی انجام می شود. در روزهای ابتدایی استخراج بیت کوین ، به معنای واقعی کلمه ، هر کسی که یک کامپیوتر مناسب داشته باشد می تواند وارد کار من شود. امروزه ، شرایط به تجهیزات قدرتمندتری مانند GPU های درجه بالا و استخراج کنندگان ASIC نیاز دارد. برای کسانی که به استخراج بیت کوین علاقه مند هستند ، توجه به این نکته مهم است که در حال حاضر حدود 17 میلیون بیت کوین وجود دارد ، به این معنی که فقط حدود چهار میلیون بیت کوین برای استخراج وجود دارد.

مزایا و معایب بیت کوین

بیت کوین یک اختراع حیرت انگیز است که حتی برخی آن را مهمترین اختراع قرن می خوانند. صرف نظر از این ، بیت کوین نکات مثبت قابل توجهی دارد. اولین و مهمترین آن آزادی است که فراهم می کند. با بیت کوین ، کاربران می توانند وجوه خود را در هر نقطه از جهان اعزام و دریافت کنند ، فارغ از واحد پول محلی یا مکان. برخلاف تصور عمومی ، بیت کوین کاملاً خصوصی نیست ، زیرا روش هایی وجود دارد که معاملات بیت کوین را به منبع خود ردیابی می کند. با این حال ، بیت کوین عمدتا ناشناس است زیرا همانطور که قبلاً ذکر شد ، معاملات بیت کوین از شناسه کیف پول دیجیتال و هرگز از مشخصات شخصی استفاده نمی کنند.

از آنجا که یک منبع محدود بیت کوین وجود دارد (فقط 21 میلیون بیت کوین هرگز وجود خواهد داشت) ، بیت کوین به احتمال زیاد به یک دارایی حتی بیشتر مورد جستجو تبدیل خواهد شد ، خصوصاً به این دلیل که احتمالاً چندین میلیون بیت کوین از بین رفته است.


مزیت دیگر بیت کوین شفافیت آن است. از آنجا که دفتر کل بلاکچین برای هر کسی که بخواهد آن را بارگیری کند در دسترس است ، به این معنی است که هرکسی می تواند معاملات را بررسی کند. این واقعیت که غیرمتمرکز است به این معنی است که هیچ بانک مرکزی یا هیچ مرجع مرکزی برای این امر نمی تواند Bitcoin را کنترل کند.

درست مثل همه چیز ، بیت کوین نیز بی عیب و نقص نیست. در روزهای اولیه ، بیت کوین به دلیل کارمزد معاملاتی کم مشهور بود. امروزه ، بیت کوین یکی از گرانترین ارزهای رمزپایه اگر نگوییم گران است. از آنجا که بلاکچین مجموعه ای غیرقابل تغییر از سوابق است ، بازیابی بیت کوین های از دست رفته غیرممکن است. به همین دلیل توجه به جایی که بیت کوین ارسال می کنید بسیار مهم است.

بی ثباتی مشکلی است که از بدو تأسیس تاکنون گریبانگیر بازار رمزنگاری شده است و همچنان نیز ادامه دارد. متأسفانه ، بیت کوین از نوسانات قیمت مصون نیست و استفاده از آن به عنوان ارز قابل اعتماد را دشوار می کند.

نحوه خرید و ذخیره بیت کوین?

واقعاً مهم است خرید ارز رمزنگاری شده از صرافی مورد اعتماد ، به خوبی در بازار بدانید و سکه های خود را در یک فروشگاه ذخیره کنید بی خطر کیف پول ارز رمزنگاری شده. هر صرافی مزایا و معایبی دارد و کیف پول نیز به همین منوال است. انتخاب صحیح ممکن است دشوار باشد ، به خصوص اگر تازه وارد ارزهای رمزپایه هستید ، اما خوشبختانه خدمات آنلاین بسیاری وجود دارد که به ما در انتخاب کمک می کنند. یکی از بهترین ها مطمئناً است cryptimi.com, که در آن شما می توانید یک لیست به روز شده از بهترین صرافی های ارز رمزنگاری شده به کجا خرید بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده و منتخبی از بهترین کیف پول ارزهای رمزنگاری شده, پر از اخبار و راهنماهای منتشر شده به صورت روزانه.

از آنجا که بیت کوین قدیمی ترین ، محبوب ترین و با ارزش ترین ارز رمزنگاری شده است ، تعجب آور نیست که تعداد قابل توجهی مبادله و منابع معتبر از هر کسی که می تواند آن را خریداری کند ، وجود دارد. گسترده ترین روش خرید بیت کوین از طریق مبادلات ارزهای رمزپایه مانند Coinbase است, بیت کوین بالا, هووبی ، کراکن, بینانس, و Bitstamp ، به نام چند. با این حال ، کاربران گزینه های دیگری مانند خرید بیت کوین از خودپرداز اختصاصی بیت کوین نیز دارند. گزینه دیگری برای خرید بیت کوین با روش هایی مانند PayPal انجام می شود, Neteller یا Skrill.

از آنجا که بیت کوین همه دیجیتال است ، برای تبدیل شدن به دارندگان بیت کوین ، کاربران نیاز به کیف پول بیت کوین دارند. یک بحث کامل در مورد بهترین نوع کیف پول های رمزنگاری وجود دارد ، اما به طور کلی ، کیف پول های سخت افزاری بهترین به نظر می رسند ، به خصوص اگر حریم خصوصی و امنیت اصلی ترین نگرانی شما باشد. کیف پول های سخت افزاری دستگاه های فیزیکی هستند که به اینترنت متصل نیستند. برخی از محبوب ترین کیف پول های سخت افزاری Ledger Nano S ، Trezor و KeepKey هستند.

نتیجه

بدون شک بیت کوین موضوعی کاملاً بحث برانگیز است و به نظر می رسد این روزها در کنار فناوری زیربنایی آن ، بر سر زبان ها افتاده است. حتی اگر بیت کوین هنوز مشکلات زیادی دارد ، این اختراعی است که می تواند برای بسیاری از افراد بسیار مفید باشد. آنچه جالبتر است این واقعیت است که بیت کوین ممکن است جایگزین ارزهای رسمی مختلف شود. اگر این اتفاق بیفتد یا نه ، فقط زمان مشخص خواهد شد. صرف نظر از آینده بیت کوین ، احتمال بسیار خوبی وجود دارد که هسته اصلی آن ، زنجیره بلوک ، به احتمال زیاد یکی از انقلابی ها در جنبه های مختلف مهم زندگی ما باشد..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map