Token2049 – مصاحبه با بنیانگذار WanChain

CoinFi در Token2049 شرکت کرد و فرصت مصاحبه با بنیانگذار شرکت را داشت وانچین, جک لو اگر می خواهید بیشتر بدانید که Wanchain در سال 2018 چه هیجان زده است ، فیلم زیر را ببینید!

 

ما با جک لو ، بنیانگذار WanChain در Token 2049 اینجا هستیم.

آیا می توانید کمی در مورد چگونگی نام واقعی WanChain با ما صحبت کنید?

در سال 2016 من شرکتی را در چین تاسیس کردم ، آن Wanglu نام دارد. 3 شخصیت اول WAN هستند و مخفف Wide Area Network است. در زبان چینی ، WAN مخفف ده هزار است ، بنابراین برای 1 سکه ، 10 هزار سکه وجود دارد. من مطمئن هستم که همه آن را دوست داشتند! ما به اطراف نگاه کردیم و واقعاً این اسم را دوست داشتیم. از Wanglu برای ایجاد اکوسیستم استفاده شد تا همه این برنامه های WAN را بهم بچسباند.

آیا می توانید کمی درباره WanChain و آنچه در آن است صحبت کنید?

همانطور که اشاره کردم ، WAN مخفف Wide Area Network است ، ما در تلاشیم تمام این بلاک های مختلف siled را به یک اینترنت متصل به بلاکچین مرتبط کنیم. حتی اگر آن بیت کوین بیشتر شبیه یک شبکه جهانی باشد ، اما وقتی به آن نگاه می کنید ، واقعاً مانند یک شبکه بسته سیل است. در روزهای گذشته واقعاً مانند اینترنت است. همانطور که همه ما می دانیم ، برای آزاد کردن واقعی برق ، باید به همه آنها متصل نگاه کنید. WanChain سعی کرد از یک مکانیزم بسیار ساده برای ادغام همه این بلاکچینهای مختلف استفاده کند و داراییها از یک زنجیره به زنجیره دیگر منتقل شوند و در عین حال از حریم خصوصی و همچنین برخی قراردادهای هوشمند استفاده خواهیم کرد. شما می توانید با ترکیبی از تمام دارایی های موجود در زنجیره های مختلف قراردادهای هوشمند هوشمند ایجاد کنید ، بنابراین واقعاً می توانید برنامه های اقتصادی بسیار پیچیده ای را در این اقتصاد دیجیتالی جدید ایجاد کنید. این امر به زیرساختی تبدیل می شود که به اشخاص ثالث امکان می دهد برنامه هایی را علاوه بر این توسعه دهند و یک اقتصاد کاملاً جدید ، اقتصاد رمز ایجاد کنند.

شما در مورد قابلیت اتصال زنجیره ها صحبت می کنید ، من می دانم که شما با Aion و ICON اتحاد دارید. آیا شما در حال ساخت نوعی پروتکل قابلیت همکاری مشابه گفتن TCP IP برای اینترنت هستید?

من فکر می کنم این هدف است ، ما در تلاش بودیم تا یک IP TCP برای دیوار بلاکچین ایجاد کنیم ، اما این مدتی طول می کشد. چندین شرکت Aion ، ICON و WanChain این اتحاد را آغاز کردند ، هدف ما این است که دور هم جمع شویم زیرا در تلاش هستیم تا مشکل مشابهی را حل کنیم. بسیار چالش برانگیز است ، اما ما در تلاشیم با هم کار کنیم. هنگامی که شبکه کوچک خود را ایجاد کردیم ، می توانیم ابتدا شبکه های خود را بهم متصل یا متصل کنیم ، و سپس می توانیم بر اساس استانداردهای مربوط به فن آوری میان زنجیره ای کار کنیم..

آیا احساس می کنید هدف تهیه پروتکل مورد توافق در هر سه زنجیره است و سپس چگونه می توان تصویب گسترده توسط همه را تصور کرد زیرا لازم است استانداردهایی برای قابلیت همکاری وجود داشته باشد؟ درسته?

بله ، ما با دولت چین و سایر نهادهای دولتی و انجمن های دیگر کار می کنیم. در حال حاضر ما باید پیشنهادهایی را ببینیم ، در حال حاضر کمی زود است که در مورد استانداردها صحبت کنیم ، اما ما ابتدا شبکه کوچک خود را کار خواهیم کرد ، و سپس باید تمام این شبکه های مختلف را ادغام کنیم.

شما همچنین اشاره می کنید که جنبه منحصر به فرد WanChain این مفهوم یک قرارداد هوشمند حریم خصوصی است. می توانید کمی در این مورد صحبت کنید؟ و سپس معتقدم شما می توانید یک رمز رازداری در WanChain نیز انجام دهید ، بنابراین اگر می توانید نحوه کارکرد آن را برای مخاطبان ما توضیح دهید که بسیار عالی خواهد بود.

در واقع این فناوری به خوبی توسعه یافته است. کاری که ما انجام دادیم این است که در یک بار استفاده از قراردادهای هوشمند Etherum امضای مغز به سبک عصبی را ثبت کردیم. با استفاده از این ترکیبات ، کاربران یا هر کسی می تواند یک قرارداد هوشمند خصوصی در بالای WanChain ایجاد کند. همچنین می توانید از برخی استانداردها استفاده کنید ، می توانید از الگوهای ما برای ایجاد نشانه های حریم خصوصی استفاده کنید. بنابراین با این قراردادهای هوشمند ، کاربران امکان ارسال معامله به صورت خصوصی را خواهند داشت. بیشتر شبیه انبار است ، من دوست دارم از این به عنوان مثال استفاده کنم. اگر بخواهم یک معامله خصوصی یا توکن برای شما ارسال کنم ، در ابتدا توکن های خود را در یک انبار بزرگ واریز می کنم ، زیرا بسیاری از مردم رمزها را در یک انبار واریز می کنند و مردم نمی گویند کدام یک از کدام یک است. و سپس ما معاملات را در انبار انجام خواهیم داد ، و در صورت نیاز به آن ، شما برداشت خواهید کرد. اساساً ، ما معاملات را از کجا به کجا گسترده خواهیم کرد.

چه زمانی پیش بینی می کنید که اولین رمز حفظ حریم خصوصی در WanChain راه اندازی شود و چگونه به نظر برسد؟ چه نوع رمز حریم خصوصی در دید شما وجود دارد?

به طور پیش فرض ، من فکر می کنم تمام نشانه های میان زنجیره ای در نشانه های حریم خصوصی باشد بنابراین ما این الگوها را ایجاد خواهیم کرد. در واقع ، الگوها از قبل موجود هستند و از نسخه 1.0 ، هرکسی می تواند از این الگو برای ایجاد نشانه های حریم خصوصی استفاده کند. من فکر می کنم طرفین مختلف موارد استفاده متفاوتی را ارائه خواهند داد ، موارد استفاده زیادی وجود دارد. به عنوان مثال ، برای اینکه یک شرکت در بسیاری از مواقع استفاده از Ether ، حقوق یا پاداش را برای شما ارسال کند ، نمی خواهید همکاران شما بدانند که چه مبلغی را برای شما ارسال می شود. من فکر می کنم این یک وضعیت ناخوشایند است ، من فکر می کنم این بهترین مورد استفاده برای آن خواهد بود. مورد دوم رمز حفظ حریم خصوصی ICO است. برخی از سرمایه گذاران ممکن است معاملات خصوصی را ترجیح دهند.

آیا تصور می کنید در آینده در WanChain کسی بتواند یک ICO و مقدار پول جمع شده ، اندازه هر سرمایه گذاری و سرمایه گذاری کند که کاملاً انتزاعی شده است?

من فکر می کنم این به کاربران و پروژه ها و کارهایی که می خواهند انجام دهند بستگی دارد. در برخی موارد ، ممکن است برخی از سرمایه گذاران حریم خصوصی را بخواهند ، اما من فکر می کنم شما هنوز پروژه یا ICO خود را تا حد ممکن شفاف می خواهید تا سرمایه گذاران شما ببینند چه خبر است. در قراردادهای هوشمند می توانید موارد خصوصی و غیره را تعریف کنید.

یکی از مواردی که در مورد WanChain بسیار جالب یافتم این است که چیزهای زیادی مانند بارگذاری ارزهای رمزپایه امنیتی و سایر برنامه های کاربردی در بلاک چین WanChain وجود دارد. با برنامه های مالی مانند آن و بدیهی است که در محیطی بوده ایم که اقدامات نظارتی بیشتری را شاهد هستیم. چگونه می بینید که تأثیرگذاری نقشه راه WanChain رو به جلو است?

من فکر می کنم ما در سال 2018 وارد مرحله نظارتی و محدودتر می شویم ، اما نقشه راه ما کاملاً روشن است. WanChain در حال تلاش برای ایجاد زیرساخت ها است ، ما در تلاش هستیم دیوار جدید خیابان را بسازیم ، گاهی اوقات آنها آن را Alibaba می نامند. ما فقط “برق” ، زمینه را فراهم می کنیم و به اشخاص ثالث اجازه می دهیم برنامه های کاربردی را انجام دهند. اگر آنها مجوز داشته باشند ، تمام کارهای مربوط به انطباق را انجام داده اند و سپس می توانند تمام این 10 طبقه بانک های عالی یا شرکت های بیمه را بسازند ، در صورتی که بتوانند نوعی خدمات ، امنیت یا تبادل رمزنگاری ، آن نوع خدمات را ارائه دهند. برای WanChain ، ما نمی خواهیم وارد چنین نوع برنامه های تجاری شویم ، بنابراین سعی می کنیم از خطرات نظارتی در آنجا جلوگیری کنیم.

ما در سه ماهه سوم سال 2018 هستیم ، بیشترین هیجان شما در این سال 2018 برای WanChain و همچنین به طور کلی برای فضای ارزهای رمزپایه چیست؟?

من از اینکه WanChain در حال حاضر زنده است بسیار هیجان زده هستم. در ژانویه 2018 ، اکثر کارها در WanChain قبلاً انجام شده بود ، در نیمه دوم سال ، ما می خواهیم کار بین زنجیره ای را انجام دهیم. امیدوارم طی دو ماه آینده به موفقیت چشمگیری دست پیدا کنیم و در اواسط سال یا اواخر سال جاری میلادی ، تولید زنجیره متقابل را نیز به دست بیاوریم. امیدوارم که تا پایان سال ، ما بتوانیم با Ethereum و Bitcoin عمده اقتصاد رمزنگاری شده ، زنجیره متقابل را بدست آوریم و می خواهیم آنها را گرد هم بیاوریم. سپس به اشخاص ثالث اجازه خواهیم داد تا برنامه های زیادی مانند مبادله غیرمتمرکز یا سرمایه گذاری گسترده چند دارایی و بسیاری از برنامه های دیگر ایجاد کنند. فکر می کنم امسال برای پروژه ما بسیار هیجان انگیز باشد. برای جامعه بلاکچین ، بسیاری از اوقات قیمت بالا و پایین می رود ، اما ما در دراز مدت تمرکز می کنیم ، ما خیلی نگران این مسئله نیستیم. من این نوع کارها را در سال 2013 درست کردم ، معمولاً پروژه های تمرکز بلند مدت در طولانی مدت موفق خواهند بود. شما نمی خواهید نوسان قیمت را ببینید و یک معامله کوتاه مدت انجام دهید.

خیلی ممنون ، جک! ما واقعاً از وقت شما برای به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد WanChain برای امسال قدردانی می کنیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner