حل مسئله نقدینگی “Rug Pull” در DEX پس از SUSHI Debacle

تبلیغات پیمکس

صنعت ارزهای رمزنگاری شده به تدریج در حال تغییر سیستم مالی سنتی است که به کاربران امکان می دهد معاملات خود را ارسال کنند و به صورت یکپارچه پرداخت های پولی را در سراسر جهان انجام دهند – با دور زدن محدودیت های جغرافیایی و دولتی. این امر مشاهده کرده است که اکوسیستم رمزنگاری برای ایجاد راه حل های کاملاً غیرمتمرکز در امور مالی – برنامه های غیرمتمرکز مالی (DeFi) – که یک سیستم مالی کامل شامل وام ، وام ، پس انداز و غیره را بدون هیچ گونه اصطکاک فراهم می کند ، تکامل یافته است..

با این حال ، این پروژه های DeFi ، به ویژه اگر کوچک باشند ، به سختی می توانند نشانه های خود را در صرافی های متمرکز مانند Binance و Coinbase ذکر کنند. علاوه بر این ، برای ذکر این پروژه های قیام ، برخی از این مبادلات متمرکز هزینه های گزافی را درخواست می کنند – غیر عملی برای این پروژه های کوچک.

درک DEX ها – لغو نمی شود

این امر باعث ایجاد مبادلات غیرمتمرکز ، مانند Uniswap شد ، که لیست رایگان توکن های ERC-20 را ارائه می دهد. DEX ها همچنین با مبادلات متمرکز تفاوت دارند زیرا کاربران نقدینگی را در روال صرافی به روشی به نام هم اندیشی تأمین می کنند. در اینجا ، ارائه دهندگان نقدینگی ارزهای رمزنگاری شده را در استخر نقدینگی سپرده گذاری می کنند و سهمی از هزینه های پرداخت شده در معاملات را به دست می آورند.

Uniswap DEX برای تسویه معاملات بین همتایان و سهام نقدینگی از Automated Market Maker استفاده می کند. کل اکوسیستم DeFi به شدت به نقدینگی وابسته است ، از این رو کمبود آن می تواند مشکلاتی را برای تجارت صاف در سیستم عامل ایجاد کند.

بدون نقدینگی ، دارندگان ارز رمزنگاری شده انگیزه ای برای حفظ رمز ندارند زیرا قادر به فروش آن در بازار نیستند. در Uniswap ، نشانه ها ترجیح می دهند برای اطمینان از حفظ نقدینگی ، استخرهایی با 50٪ ETH و 50٪ رمز انتخاب شده خود ایجاد کنند..

مشکلات نقدینگی

در طول سال 2020 ، تعدادی از پروژه های رمزنگاری با افزایش موج DeFi ارائه شده اند اما همانطور که در سال 2017 اتفاق افتاد ، کلاهبرداری های رمزنگاری نیز افزایش یافته است. در DeFi ، نقدینگی همچنان عامل اصلی پروتکل است و تمرکز بیش از حد این نقدینگی (یا نقدینگی بسیار کم) می تواند برای پروتکل ها بد باشد.

خروج کلاهبرداری SUSHI

اخیراً ، دنیای ارزهای رمزنگاری شده با داستان های یکی از جدیدترین “کلاهبرداری های خروج” در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) که اخیراً تردیدهایی را در کل اکوسیستم ایجاد کرده است ، درگیر است. SushiSwap (SUSHI) ، رقیب برترین مبادلات غیرمتمرکز – Uniswap ، در عرض یک هفته بیش از 80٪ کاهش یافت زیرا خالق پروژه تمام سود خود را با پرداخت 16 میلیون دلار در Ethereum فروخت.

این نوع کلاهبرداری که به عنوان قالیچه شناخته می شود ، می بیند که هکر نقدینگی خود را در استخر راه اندازی می کند تا پس از مدتی صاحبان بی اعتمادی را با ضررهای شدید روبرو کند..

با رواج چنین موضوعاتی در سیستم DeFi ، پروژه هایی مانند Unicrypt ، LID Protocol و Vesta Protocol در حل این مشکلات نقدینگی در Uniswap و DEX های مشابه در آینده هستند..

راه حلی برای نقدینگی?

همانطور که قبلاً توضیح داده شد ، کلاهبرداری فرش عمدتا چند دقیقه ، چند روز یا چند هفته پس از تزریق نقدینگی از هکر بوجود می آید. چنین فروش عظیمی از توکن ها منجر به سقوط ناگهانی پروژه ها می شود ، به موجب آن اقدام کوچک برداشت نقدینگی برای سود منجر به سقوط نهایی سیستم می شود.

بنابراین چگونه این مشکل مربوط به SUSHI را حل می کنید؟ پروتکل های نقدینگی حاکم بر نقدینگی استخر یکی از راه حل های سریع برای کلاهبرداری های فرش و مشکلات نقدینگی مرتبط با Uniswap است. یکی از پروژه های محکم ساخته شده, پروتکل LID, یا پروتکل سود سهام نقدینگی ، رمز “اثبات نقدینگی” را ارائه می دهد که این نوع مشکلات را برطرف می کند.

اثبات نقدینگی

اثبات نقدینگی باعث می شود کلاهبرداران نتوانند نقدینگی خود را بگیرند زیرا برای مدت زمان بیشتری به منظور توسعه و نوآوری در سیستم عامل به آنها تعلق می گیرد. این امر با قفل شدن نقدینگی توکن هایی که از قبل روی سیستم عامل آنها راه اندازی شده است ، تضمین می شود. این بدان معناست که صاحبان پروژه نمی توانند نقدینگی پروژه خود را به شکلی که سرمایه گذاران را از پول یا نشانه هایشان منصرف کند ، جلب کنند.

درآمد حاصل از سهام

این پلتفرم همچنین با ارائه مشوق های مربوط به حاکمیت پروتکل راه اندازی شده از مشکلات نقدینگی در Uniswap DEX جلوگیری می کند. در اینجا ، ارائه دهندگان نقدینگی به مشارکت و رأی دادن در مورد تصمیمات مربوط به پروتکل تشویق می شوند. پروژه هایی مانند LID Protocol و TrustSwap مشوق هایی مانند پرداخت رمز و مشوق های مالیاتی را به کاربرانی که در رشد پروتکل شرکت می کنند ارائه می دهند..

این امر دارندگان رمز را به مشارکت در اقداماتی که برای جامعه کل مفید است تشویق می کند.

شات فراق

آخرین معامله کلاهبرداری خروجی SUSHI در حال مکالمه در مورد چگونگی حل و جلوگیری از کلاهبرداری کشش فرش در Uniswap ، Justswap و سایر DEX ها است. رشد ارائه دهندگان راه حل های نقدینگی به رشد سیستم مالی غیرمتمرکز کمک می کند و بستری بسیار مطمئن و مطمئن برای انجام “معاملات مالی بدون اصطکاک” در اختیار کاربران قرار می دهد..

برای پیگیری به روزرسانی های DeFi در زمان واقعی ، خبرخوان DeFi ما را بررسی کنید اینجا.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner