سکه های حریم خصوصی: آیا مقررات در حال رشد Monero ، Dash و ZCash را تا حد مرگ درگیر می کند؟

تبلیغات پیمکس

سال 2019 سال افزایش مقررات پیرامون ارزهای رمزپایه بوده است و متعاقباً مبادلات ارزهای رمزپایه با فشار مطابقت با این مقررات روبرو بوده اند. این پیشرفت برای سکه های حفظ حریم خصوصی از جمله Monero [XMR] ، Dash [DASH] و ZCash [ZEC] که به دلیل تلاش مبادلات برای رعایت مقررات ، از لیست های بیشتر و بیشتر از لیست خارج می شوند ، خوشایند نیست. در صورت ادامه حذف لیست ها ، به احتمال زیاد سکه ها نقدینگی و ارزش خود را از دست می دهند. آیا سکه های حفظ حریم خصوصی در این مرحله زنده می مانند یا پایان آنها است?

BitBay Delisting Monero [XMR]

در اخیر اعلامیه, یک بورس رمزنگاری که در اروپای شرقی فعالیت می کند گفت که از لیست Monero [XMR] حذف می شود. این صرافی پشتیبانی تجاری XMR را در 19 فوریه 2020 متوقف خواهد کرد. سپرده های XMR با این نسخهها کار می کنند. 29 نوامبر 2019. همچنین ، با توجه به آینده هارد فورک Monero ، مبادله از 29 نوامبر 2019 تا 5 دسامبر 2019 در برداشت XMR متوقف خواهد شد. آخرین مهلت برداشت XMR تا 20 مه 2020 است.

دلیل برداشتن پشتیبانی از Monero این است که ارز رمزنگاری شده “می تواند به طور انتخابی از ویژگی های گمنامی در میان پروژه ها استفاده کند”. با این کار ، صرافی مانع از هرگونه تلاش برای پولشویی از شبکه های خارجی می شود. پست BitBay می گوید –

“BitBay به عنوان یک صرافی مجاز ، باید از استانداردهای بازار پیروی کند. رعایت استانداردها و مقررات بازار به ما این امکان را می دهد تا با مشارکت یک سیستم بانکی دوستانه و در دسترس بودن اپراتورهای پرداخت ، امنیت قانونی و راحتی استفاده از صرافی را برای مشتریان خود فراهم کنیم.

سایر حذف سکه های حریم خصوصی

این اولین باری نیست که مونرو به دلیل نگرانی های نظارتی از لیست صرافی ها حذف می شود. پیش از این ، OKEx اعلام کرده بود که لیست XMR را از لیست خارج می کند و Dash (DASH) ، Zcash (ZEC) ، Horizen (ZEN) و Super Bitcoin (SBTC) از سیستم عامل خود حذف خواهند شد. با این حال ، طبق آخرین گزارش ها ، صرافی در حال بررسی تصمیم خود برای حذف لیست XMR و DASH است.

صرافی های کره جنوبی Upbit همچنین سکه های حریم خصوصی از جمله Monero (XMR) ، Dash (DASH) ، Zcash (ZEC) ، Haven (XHV) ، Bittube (TUBE) و PIVX (PIVX) را از لیست حذف کرده است..

در ماه آگوست ، Coinbase UK اعلام کرد که ZCash را از لیست خارج می کند.

پیش از این CEX.io مستقر در انگلیس نیز چنین کرده بود اعلام کرد که به دلیل فشار تنظیم کننده ، قصد حذف Dash و ZCash را داشت. در حالی که CoinGecko هنوز Dash را در جفت های لیست خود نشان می دهد ، ZCash در لیست جفت های سکه خود وجود ندارد.

سال گذشته در ماه مه ، Coincheck XMR ، ZEC و DASH را به دنبال دستور بهبود مشاغل از جانب ناظر ژاپنی ، لیست خود را حذف كرد – آژانس خدمات مالی.

The Culprit – قانون سفر FATF

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) دلیل اصلی حذف بیشتر سکه های حریم خصوصی است. این FATF یک سازمان بین دولتی متشکل از 39 کشور عضو است که هدف آنها توسعه سیاستهای متمرکز بر جلوگیری و اقدام علیه پولشویی است.

قانون سفر FATF به مبادلات ارزهای رمزنگاری شده ، برخی از ارائه دهندگان کیف پول دیجیتال و سایر شرکت های رمزنگاری نیاز دارد تا داده های مشتری مانند نام و شماره حساب را با موسسات درگیر انتقال وجوه به اشتراک بگذارند. در مورد سکه های حریم خصوصی ، مبادلات از عدم رعایت آن می ترسند زیرا جمع آوری این داده ها به دلیل ویژگی ناشناس بودن آنها دشوار است.

اگر صرافی ها به حذف سکه های حریم خصوصی ادامه دهند ، سکه ها نقدینگی خود را از دست می دهند و متعاقباً ارزش خود را از دست می دهند. و اینگونه است که زندگی سکه های حریم خصوصی به پایان می رسد. در حقیقت ، حذف از لیست ها قبلاً روی ارزش سکه های حریم خصوصی تأثیر گذاشته است.

قیمت های Monero ، Dash و ZCash

در 25 نوامبر ، ZCash به پایین ترین قیمت خود در 25.27 دلار رسید. اگرچه شروع به ترمیم کرده و در سطح 28 دلار معامله می کند ، اما بیش از 99٪ ارزش بالاترین قیمت خود را در 3191 $ از دست داده است ، که در اکتبر 2016 به دست آورد.

زکاشمنبع: CoinGecko

مونرو هم عملکرد خوبی ندارد. 90٪ ارزش بالاترین قیمت خود را دارد که 542 دلار است و در حال حاضر 54 دلار معامله می شود. با این حال ، سکه با وجود افت شدید ارزش ، موقعیت خود را در میان 20 سکه برتر با سقف بازار حفظ کرده است.

منبع: CoinGecko

Dash در همان قایق ZCash و Monero است. بیش از 96٪ ارزش خود را از بالاترین قیمت خود در 1493 دلار از دست داده است که در اوج موج رمزنگاری در دسامبر 2017 به دست آمد. اکنون با 51 دلار معامله می شود.

خط تیرهمنبع: CoinGecko

آیا امیدی برای سکه های حریم خصوصی وجود دارد?

خوب ، ممکن است همه چیز برای سکه های حریم خصوصی از بین نرود. بسیاری از اعضای انجمن رمزنگاری هنوز معتقدند که سکه های حریم خصوصی از این مرحله دشوار پیروزمندانه ظاهر می شوند.

Lina Seiche ، مدیران بازاریابی جهانی BTSE ، اگر عقیده دارد که حذف نام Monero به صرافی ها در مبارزه با پولشویی کمک نمی کند ، زیرا کاربران از صرافی هایی که به KYC نیاز دارند به سمت صرافی هایی که به KYC نیازی ندارند حرکت می کنند. اگر این واقعیت پیدا کند ، سکه های حفظ حریم خصوصی همچنان در بازارهای زیرزمینی و در صرافی های کوچکتر که قادر به دور زدن مقررات هستند ، رشد می کنند..

اگر صرافی ها واقعاً می خواهند با پول شویی مبارزه کنند ، از لیست حذف کنید XMR دلار از مبادلات یک رویکرد کوته فکرانه است. تمام کاری که شما انجام می دهید رانندگی از سیستم عامل ها با اقدامات KYC به سیستم عامل هایی مانند این است bisq یا hodlhodl که KYC را انجام نمی دهد ، و زندگی را برای تجزیه و تحلیل زنجیره ای شما سخت تر می کند. https://t.co/p9tzA7Onx4

– لینا سیچه (LinaSeiche) 26 نوامبر 2019

کایل سامانی ، شریک عامل در Multicoin Capital ، عقیده دارد که سکه های حریم خصوصی پس از کشیدن در این سختی ها “بازگشت حماسی” دارند..

به نظر می رسد که حذف لیست گسترده سکه های حریم خصوصی فقط شروع کار است

در نهایت یک طبقه محلی ایجاد خواهد شد ، اما احساس من این است که ما خیلی از این فاصله داریم. هنگامی که سکه های حفظ حریم خصوصی انعطاف پذیری خود را پس از این همه سختی به اثبات رساندند ، می توانند یک بازگشت حماسی داشته باشند https://t.co/3veb6eNIFM

– کایل سامانی (KyleSamani) 26 نوامبر 2019

به نظر می رسد Binance توسط سایر صرافی هایی که سکه های حریم خصوصی را از لیست خارج می کنند ، مزاحم نیست و این را می توان از این واقعیت مشاهده کرد که اخیراً Monero ، ZCash و Dash را به برنامه وام خود اضافه کرده است.

علاوه بر این ، اخیراً یک مدیر Dash پا به عرصه قدم گذاشته و یک پست وبلاگی نوشت تا ثابت کند Dash به اندازه بیت کوین با سفر FATF سازگار است. در واقع ، با استفاده از Dash ، حریم خصوصی یک ویژگی اختیاری است و سکه همان قاعده بیت کوین را دنبال می کند و تمام تراکنش های Dash بر روی بلاکچین عمومی ثبت می شود. مدیر اجرایی همچنین ادعا می کند که خطای خطر عدم انطباق داش کمتر از Bitcoi است. امیدوارم که توضیحات به مبادلات و تنظیم کنندگان کمک کند تا Dash را از منظر دیگری ببینند..

آیا این پایان سکه های حریم خصوصی است یا اینکه آنها بازگشت خواهند داشت؟ نظرات خود را در نظرات زیر با ما در میان بگذارید! 

برای پیگیری به روزرسانی های DeFi در زمان واقعی ، خبرخوان DeFi ما را بررسی کنید اینجا.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner