Forks Cryptocurrency چیست؟ – هر آنچه در مورد Hard Fork و Soft Fork باید بدانید

تبلیغات پیمکس

Forks Cryptocurrency – فراتر از نوسانات قیمت و بی ثباتی – افراط در دلایل و تبعات بالقوه

درک اصول اساسی Cryptocurrency Forks?

با بیش از آنچه می توانید حساب کنید ، غرق شدن در کار این ارزهای رمزپایه همیشه وظیفه اکثر ما بوده است.

همانطور که قبلاً می دانیم ، این ارزهای رمزپایه مختلف (رمزها و سکه ها) که به آنها پول دیجیتال نیز می گویند چیزی نیست جز کدهای تولید شده توسط رایانه. با این حال ، بدون شک همان مورد را می توان به راحتی به عنوان یکی از بهترین نمونه های “عدم تمرکز” توضیح داد.

اساساً ، اصطلاح “Cryptocurrency” پس از تأیید این واقعیت که این سکه ها یا نشانه ها بخش های رمزگذاری شده ای از دفتر عمومی هستند که به عنوان جهانی شناخته می شود ، به وجود آمد. بلاکچین. برای افزودن بیشتر به لیست حقایق ما ، با اجبار ارسال آدرس و امضای دیجیتال برای معتبر دانستن هرگونه معامله ، هر کسی مجاز است اگر راه حل درستی برای معادله ریاضی داشته باشد ، صفحه جدیدی به این دفتر عمومی اضافه کند.

به طور خلاصه ، دقیقاً مانند سایر برنامه های رایانه ای ، می توان از شکوفا شدن سکه خاص آنها با کمک به روزرسانی ها و تغییرات منظم اطمینان حاصل کرد. برعکس برای اطمینان از اینکه اشتباهی رخ نمی دهد ، باید اطمینان حاصل کنید که آنها با سازگاری سکه های قدیمی با سکه های جدید مطابقت دارند.

  • تقسیم زنجیره – همانطور که می دانیم ارزهای رمزنگاری شده مبتنی بر بلاکچین ها هستند که چیزی نیستند مگر بلوک داده هایی که با رشد ادامه می یابند و یک زنجیره اطلاعات را تشکیل می دهند. از آنجا انشعاب ارز رمزنگاری شده در زبان غیر روحانی چیزی نیست جز تقسیم بلوک داده های مبتنی بر آن و اجرای آن در جهات مختلف با قوانین مختلف.

دلایل عمده چنگال Cryptocurrency چیست؟?

در حال حاضر دو دلیل مختلف برای همان ذکر شده است.

  • چنگال تصادفی – سازگاری سکه را می توان به عنوان یکی از دلایل اصلی این بخش خاص ذکر کرد.

معمولاً آنچه اتفاق می افتد این است که افرادی که از نسخه های مختلف نرم افزار استفاده می کنند در نهایت دو دفتر مختلف ایجاد می کنند (یکی از نسخه جدید و دیگری از نسخه قدیمی). وقتی همین اتفاق افتاد ، این توسعه دهندگان سکه هستند که باید به سرعت اشکالات را برطرف کنند و در زمینه ادغام بلاکچین مختلف ایجاد شده در فرآیند کار کنند..

درصورتی که توسعه دهندگان برای تغییراتی که منجر به ناسازگاری بین نسخه قدیمی و جدید می شود ، تصمیم بگیرند “سخت فورک” ایجاد شود.

  • تغییر در قوانین اساسی پروتکل – اعم از تغییر قانون اصلی مانند افزایش اندازه بلوک یا افزودن ویژگی جدید برای افزایش عملکردها ، چنگالی که در این گروه وجود دارد دائمی تلقی می شود. همچنین ، ضروری است که تمام کاربرانی که از سکه استفاده می کنند ، در صورت تمایل به نوع صحیح سکه ، باید تمام برنامه ها را به روز کنند.

چنگالهایی که در بخش فوق ذکر می شوند را می توان به دو بخش مختلف تقسیم کرد که عبارتند از: چنگال نرم و سخت چنگال.

انواع عمده چنگال Cryptocurrency

  • SOFT FORK – نرم افزاری که با توضیحات قدیمی بسیار مناسب است

کار با آن بسیار آرام است ، زیرا فقط یک جامعه جزئی از شرکت کنندگان نیاز به ارتقا دارند.

در حالی که عملکرد شرکت کنندگان غیر به روزرسانی تحت تأثیر قرار گرفته است ، این بخش خاص به شرکت کنندگان با نسخه قدیمی نرم افزار اجازه می دهد تا در اعتبار سنجی و تأیید معاملات شرکت کنند..

  • HARD FORK – ارتقا Software نرم افزار با توصیف قدیمی تر مناسب نیست

نتیجه آن اختلاف همیشگی بلاکچین است.

برای همه شرکت کنندگان الزامی است که به شکل تازه تر ارتقا یابند ، در غیر این صورت آنها نمی توانند به تأیید معاملات جدید کمک کنند یا تحمل کنند.

در صورت ایجاد زنجیره اقلیت ، مشارکت کنندگان می توانند پشتیبانی را پیدا کنند ، همزمان دو زنجیره وجود خواهد داشت.

  • چنگال سخت برنامه ریزی شده – در صورتي كه پيشرفت پروتكل در نقشه راه پروژه از قبل كمي شده باشد ، همان را مي توان در بخش نقشه راه برنامه ريزي شده ذكر كرد. بیشتر اوقات این همان مرگ زنجیره قدیمی است ، زیرا کل جامعه تحت هدایت تیم توسعه دهنده اصلی به زنجیره جدید منتقل می شوند.

نمونه کمی از هارد فورک برنامه ریزی شده – Ethereum’s Byzantium در اکتبر 2017 اتفاق افتاد ، هارد فورک Monero که در ژانویه 2017 رخ داد.

  • چنگال سخت جنجالی – معمولاً پس از مواجهه با اختلاف نظر از طرف بقیه ، توسط بخشی از جامعه با تغییرات اساسی عمده در کد (نسخه بهتری از نظر آنها) ایجاد می شود..

نمونه کمی از هارد فورک بحث انگیز

چنگال سخت بیت کوین

بیت کوین پول نقد – بخشی از جامعه می خواستند اندازه بلوک را از 1 مگابایت به 8 مگابایت افزایش دهند تا معاملات بیشتری پردازش شود و هزینه های پرداخت شده توسط کاربر کاهش یابد ، از این رو یک چنگال سخت منجر به پول نقد بیت کوین شد.

20 ژوئیه 2017 – در ارتفاع بلوک 476768 – BIP 91 (همچنین به عنوان طرح بهبود زنجیره بلوک شناخته می شود) برای ایجاد در بلندی ارتفاع 477120 برنامه ریزی شده بود ، که برای از بین بردن بلوک تشکیل شده توسط معدنچیان پشتیبانی نمی کند. با این حال ، برخی از اعضای جامعه احساس کردند که پذیرش BIP 91 بدون جمع کردن اندازه بلوک ، عدالت را در مورد افرادی که بیت کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری تلقی می کنند و نه فقط به عنوان یک ارز معاملاتی انجام نمی دهد..

از آنجا طرح سخت آمد چنگال بیت کوین, که اولین بار توسط Bitmain اعلام شد. اساساً ، هدف چنگال های ارز رمزنگاری شده افزایش تعداد معاملات انجام شده دفتر حساب با افزایش اندازه بلوک بود..

چنگال سخت Ethereum

Ethereum classic – چنگال سخت Ethereum که از کلاسیک Ethereum نشات گرفته بود ، برای ذخیره اثرات هک رخ داده در سازمان خودمختار غیرمتمرکز یا به سادگی DAO برنامه ریزی شده بود.

مه 2016 ، “یک صندوق سرمایه گذاری خطرناک” DAO 168 میلیون دلار با هدف سرمایه گذاری در پروژه ها با استفاده از قرارداد هوشمند جمع آوری کرد.

مه 2016 شواهدی با مشخصات مربوط به حساسیت امنیتی DAO و چگونگی سرقت اتر از آنها منتشر شد.

در ژوئن 2016 ، 3.6 میلیون (نزدیک 50 میلیون دلار @) بدون رضایت مالک به حساب دیگری منتقل شد.

در جولای 2016 ، تصمیم گرفت که هارد فورک با رضایت اعضای جامعه Ethereum و DAO برای حل اوضاع با حذف اتر استفاده شده در بهره برداری ، تصمیم بگیرد..

Ethereum classic به وجود آمد ، زیرا تعداد کمی از اعضای جامعه Ethereum آن را رد کردند چنگال سخت به دلیل “تغییرناپذیری”.

چنگالهای رمز ارز خوب یا بد هستند?

بدون شک از بین دو بلاکچین موجود فقط یک نفر می تواند به وضعیت صحیح دست یابد ، این بدان معناست که معاملات ثبت شده در بلاکچین اشتباه ممکن است گم شوند. بهترین کار این است که ، مردم هشدار داده شوند و تا حل و فصل چنگال از انجام هرگونه معامله اجتناب کنند.

از دست دادن احتمالی سکه در طی همان زمان ممکن است کاربر یا شرکت کننده را از استفاده از آن خاص ترساند ارز رمزنگاری شده.

بروزرسانی و اختلال مکرر کار اضافی ایجاد می کند و ممکن است کاربر را به سمت سکه با ثبات تر سوق دهد.

ضریب خطر را که ممکن است منجر به دور انداختن یا فروش سکه ها و نشانه ها شود افزایش دهید

یک بلاکچین ممکن است سلطه بیشتری پیدا کند یا بتواند مورد پسند وی واقع شود ، در نتیجه ارزش دیگر و پذیرش جامعه از دیگری است

Fork یک ارز رمزنگاری شده چقدر دشوار است?

پاسخ از نظر تئوری بله خواهد بود ، با این حال ، نه به دلیل همه موانع موجود در مسیر ، نه است.

اساساً ، هر کسی می تواند با گرفتن کد Cryptocurrency از GitHub ، روی توسعه کار کند و به روزرسانی هایی که در این نرم افزار بسیار مورد نیاز است را انجام دهد. با این حال ، هرگز نمی توان به عنوان پشتیبان از استخراج کنندگان و کاربران کافی استفاده کرد. علاوه بر این ، نزدیک شدن ارزش گذاری به اصل ، بازی کودکانه نیز نیست.

آیا س moreالات بیشتری در مورد Forks Cryptocurrency دارید؟ در زیر نظرات را با ما در میان بگذارید ، ما آنها را در مقاله دانش بعدی خود قرار خواهیم داد.

مشترک شدن در به روزرسانی های روزانه اخبار درباره بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه.

برای پیگیری به روزرسانی های DeFi در زمان واقعی ، خبرخوان DeFi ما را بررسی کنید اینجا.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner