ETH 2.0: معضل احتمالی که می تواند منجر به تمرکز اعتبار سنج شود

تبلیغات پیمکس

Ethereum قرار است ظرف دو هفته به ETH 2.0 مبتنی بر Proof-of-سهام برود و با نزدیک شدن به روزهای رسمی راه اندازی ، پیش بینی های مربوط به پرتاب فقط در حال افزایش است. ویتالیک بوترین ، بنیانگذار Ethereum ، انتقال را به عنوان بزرگترین بروزرسانی شبکه Ethereum از زمان راه اندازی آن لقب داده است..

آنچه منجر به ETH 2.0 شد?

Ethereum در حال کار بر روی اجماع معدنکاری مبتنی بر اثبات کار است که به عنوان یکی از ایمن ترین اجناس معدن شناخته می شود ، اما نه لزوما کارآمدترین. تمام استخراج کنندگان در شبکه ، قدرت هش خود را برای استخراج بلوک بعدی قرار می دهند ، به همین دلیل بسیاری از خروجی های استخراج از بین می رود.

Ethereum آرزو داشت که ابر رایانه دنیای غیرمتمرکز باشد ، با این حال ، مشکلات مقیاس پذیری به اضافه کاری خود افزود و فقط در سال 2020 با رونق Defi افزایش یافت. هزینه بنزین به بالاترین میزان خود رسیده و ازدحام شبکه کاملاً رایج شد و علیرغم چندین تلاش کاملاً مشخص شد که شبکه اتریوم به شکل فعلی قادر به مقیاس سازی برای سازگاری با اکوسیستم در حال رشد نیست..

این امر منجر به توسعه PoS ETH 2.0 متشکل از چندین ویژگی مقیاس پذیر جدید می شود که بوترین ادعا می کند ETH 2.0 را برای پردازش معاملات برابر با غول های متمرکز حواله مانند VISA و Mastercard ساخته است..

منبع: CoinDCX

ETH 2.0 در یک نقشه راه چند ساله در سه مرحله راه اندازی می شود:

  • مرحله 0: Beacon Chian – 1 دسامبر سال 2020.
  • فاز 1: زنجیره خرد – 2021
  • فاز 1.5: Mainnet Shard – 2021
  • مرحله 2: تکه کامل – 2021

به نظر می رسد ETH 2.0 روی کاغذ یک نقشه راه کاملاً مفصلی است که به شما کمک می کند تا اتریوم به بلاک چین اصلی در فضای ارزهای رمزنگاری شده با مقیاس پذیری بالا تبدیل شود. اجازه دهید برخی از موضوعات اصلی مرتبط با عرضه ETH 2.0 را بررسی کنیم.

معضل Staking

برای راه اندازی The Beacon Chain در اول دسامبر ، در مجموع 16384 اعتبار سنجی مورد نیاز است ، جایی که هر اعتبار سنج گره باید حداقل 32 ETH را در اختیار داشته باشد. بنابراین برای راه اندازی احتمالی شبکه اصلی در تاریخ برنامه ریزی شده ، در مجموع 524،288 ETH مورد نیاز است. در زمان پرس تعداد کل ETH قفل شده به 94،880 ETH رسیده است.

ممکن است در حال حاضر تعداد هدف ETH سهام زده دور باشد ، اما نگرانی واقعی در خود گنجاندن است. بسیاری از کارشناسان رمزنگاری معتقدند که حداقل تعداد ETH مورد نیاز برای اعتبار سنجی در طولانی مدت بسیار زیاد است زیرا هزینه آن نزدیک به 14،500 دلار از ارزش فعلی ETH است. این واقعاً مشارکت ذینفعان کوچک را محدود می کند که به نوبه خود بر عدم تمرکز شبکه تأثیر می گذارد. بسیاری بر این باورند که حداکثر گراها و نهنگ های ETH بر اعتبار سنج ها تسلط دارند که می تواند منجر به تمرکز در استخراج معادن نیز شود..

در حقیقت ، یک آدرس خاص 16000 ETH را نشان می دهد که معادل 500 اعتبار سنج است.

سپرده های اتریوم 2.0

&# 128184 ؛ 69،856 ETH طی 10 روز گذشته واریز شده است.

&# 128064 ؛ یک آدرس واحد 16،000 ETH واریز شده است (= 500 اعتبار سنج)

&# 129383 ؛ یک نهاد واحد در حال حاضر 35 ~ مالک است

454،432 ETH برای راه اندازی در تاریخ 1 دسامبر ترک شد.

پیش بینی شده در تاریخ 31 ژانویه ، 2021. pic.twitter.com/MttAEku3SN

– Bitfly (etherchain_org) 14 نوامبر 2020

استخرهای استیکینگ ممکن است برای بسیاری از افرادی که به تنهایی توانایی خرید 32 ETH را دارند ، گزینه اصلی شود ، جدا از اینکه حتی مشارکت در استخرها نیز به جوایز سهام بستگی دارد.

زمان خوبی نیست که یک معدنچی ETH باشید

بدترین عواملی که به دلیل تغییر اجماع استخراج از Proof-of-Work به Proof-of-Stake تحت تأثیر قرار خواهد گرفت ، ماینرها خواهند بود ، زیرا اعتبارسنجان اجماع مبتنی بر PoS با بالاترین جوایز سهام زنجیره ای بلوک بعدی را استخراج می کنند. جدا از این که ماشین آلات معدن کنونی آنها منسوخ می شود و آنها دیگر راهی برای فروش سکوهای استخراج خود با نرخ تخفیف و یا شروع به استخراج سکه های دیگر ندارند..

دلیل اصلی آن این است که دکل های استخراج مبتنی بر PoW بسیار تخصصی هستند و در حال حاضر در نسل سوم خود با دکل های استخراج ASIC کار می کنند.

خطرات بالا و آسیب پذیری

Staking جنبه اصلی ETH 2.0 است که منجر به رونق در سرویس staking از طریق اشخاص ثالث و استخرهای staking می شود. با این حال ، سهام شخص ثالث دارای معایب و خطرات خاص خود است که کاملاً مشابه نگه داشتن ارز رمزنگاری شده در صرافی های رمزنگاری است. آسیب پذیری های شخص ثالث کاملاً شناخته شده و گسترده است ، بنابراین امنیت سکه های ضبط شده یک نگرانی بزرگ است.

استفاده از استخرها تفاوتی نخواهد داشت و خطر کلاهبرداری خروجی را دارد که در موارد مختلفی اتفاق افتاده است. بسیاری از اوقات معامله گران بی تجربه معمولاً مجبور به کلاهبرداری در جایی می شوند که استخرهای جمع شده پس از رسیدن به هدف مورد نظر خود از سکه ، بازدهی کلان و سود کلاهبرداری را ارائه می دهند.

آیا جایزه گرفتن ارزش آن را دارد?

ممکن است مقدار ETH مورد نیاز برای تأیید اعتبار در ETH 2.0 بسیار گران به نظر برسد ، اما پاداش های ناامیدکننده دلسرد کننده تر هستند زیرا بالاترین حد فقط 18.1 درصد تعیین شده در حالی که بازده ها می توانند به 1.36 درصد برسند. اگر هر دو جنبه را بررسی کنیم ، بسیار سخت است که معدنچیان ETH خود را در ETH 2.0 قرار دهند. علاوه بر این ، سهامداران همچنین باید وظیفه خود را به عنوان یک اعتبارسنج انجام دهند که در صورت عدم انجام آن مجازاتی هزینه می شود که سودآوری را برای اعتبارسنجان دشوارتر می کند..

با نگاهی به پیچیدگی های موجود در مشارکت در ETH 2.0 در حال حاضر ، staking به عنوان یک سرویس ممکن است به عنوان یک بازار برجسته در آینده نزدیک افزایش یابد.

نتیجه

ویتالیک بوترین ETH 2.0 را به عنوان پلتفرم بلاکچین پیش بینی کرده است که ویژگی هایی را که فقط در تئوری خوانده ایم مانند قابلیت های معاملاتی بسیار بالا با قیمت بسیار ارزان ، تولید بلوک 12 ثانیه ای و مقیاس پذیری در کانون توجه قرار می دهد. با این حال ، بسیاری از منتقدان به پیچیدگی هایی اشاره کرده اند که برای دستیابی به آنچه او امیدوار است ، از طرف فناوری باشد. بسیار جالب خواهد بود که ببینیم آیا راه اندازی شبکه اصلی در اول دسامبر مسیر رویایی را که ویتالیک تصور کرده هموار می کند یا خیر.

برای پیگیری به روزرسانی های DeFi در زمان واقعی ، خبرخوان DeFi ما را بررسی کنید اینجا.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner