صرافی Deutsche Börse به لیست توکن های نیکل Norilsk

تبلیغات پیمکس

قیمت ارزهای رمزنگاری شده در سال 2021 با افزایش بیت کوین و رسیدن به بالاترین رکورد جدید 40،000 دلار در سال 2021 اوج گرفته اند. این سرمایه گذاران خرده فروشی را به سمت خود سوق داده است با کارت اعتباری بیت کوین بخرید, از جمله سایر روشهای پرداخت. 

به لطف این افزایش قیمت ، فناوری مسئول ایجاد آنها محبوبیت بی نظیری پیدا کرده است. یکی از کاربردهای مهم فناوری بلاکچین ، دیجیتال سازی یا رمزگذاری کالاها است. 

اخیراً ، شرکت معدن و ذوب پالادیوم روسیه ، Norilsk ، توکن های مبتنی بر کالا را برای شرکای خود صادر کرد. اینها بعداً توسط دویچه بورس فهرست شد. 

در این مقاله ، برخی از اصول بلاکچین و توکن سازی و مزایای آن را برای سرمایه گذاران بررسی می کنیم. ما تجزیه و تحلیل می کنیم که چگونه منافع مالی و صنعت کالا می توانند یکدیگر را همپوشانی و تکمیل کنند. 

بلاکچین چیست?

بلاکچین فناوری پشت اولین ارز رمزنگاری شده بیت کوین است. این یک دفتر تغییرناپذیر و توزیع شده است که کلیه معاملات انجام شده در شبکه آن را ثبت می کند. 

این معاملات به صورت بلوکی سازماندهی می شوند و سپس از طریق رمزنگاری به هم متصل می شوند. میلیون ها کامپیوتر یک نسخه دقیق از دفتر را نگه می دارند و باعث می شوند پایگاه داده کاملاً در برابر تغییرات مقاوم باشد. 

علاوه بر این ، بلاکچین غیر متمرکز و بدون اجازه است ، به این معنی که هیچ نهادی واحد بر آن کنترل ندارد. قبل از اینکه اصلاحات اساسی پایگاه داده مجاز باشد ، اجماع همه شرکت کنندگان لازم است. 

قراردادهای هوشمند چیست?

قراردادهای هوشمند تکامل طبیعی بلاکچین بودند. آنها قراردادهای رایانه ای ذخیره شده در بلاکچین هستند که فقط در صورت تحقق شرایط خاص خود به خود اجرا می شوند. این برنامه های غیرمتمرکز به بلاکچین امکان انتقال هر چیز با ارزشی را می دهند ، نه فقط معاملات پولی. 

به عنوان مثال ، با کمک قراردادهای هوشمند ، کاربران می توانند دارایی های ارزشمند مختلفی را در بلاکچین مانند حق بیمه ، اسناد املاک و مستغلات ، اجاره نامه ها ، سوابق پزشکی ، هنر دیجیتالی و بسیاری موارد دیگر در بلاکچین مبادله کنند..  

با استفاده از پروتکل هایی مانند محبوب ERC-20, قراردادهای هوشمند به ما این امکان را می دهد که هر چیزی را که دارای ارزش است ، رمزگذاری کنیم و نمایندگی دیجیتالی آن را بین همسالان تبادل کنیم. همه اینها با حفظ تمام مزایای تمرکززدایی و شفافیت از فناوری بلاکچین است. 


مزایای توکن سازی چیست?

ثبت دارایی ها و در دسترس قرار دادن آنها از طریق فناوری بلاکچین دارای مزایای بسیار متنوعی است: 

  • پرهیز از اشخاص ثالث – به لطف تمرکززدایی ، دارایی های بلاکچین می توانند مستقیماً بین همسالان مبادله شوند. علاوه بر این ، قراردادهای هوشمند امکان مبادلات مستقل تر ، بدون اتکا به تعامل ناقص انسانی را فراهم می کند. 
  • کاهش تقلب – به لطف شفافیت بلاکچین ، جعل علائم غیرممکن می شود و صحت به راحتی قابل تأیید است. 
  • افزایش نقدینگی – با علامت گذاری در دارایی های غیر نقدینگی مانند کالاهای سنگین یا املاک و مستغلات ، می توان آنها را بسیار نقد کرد. 
  • شفافیت و ردیابی بهتر – به لطف تغییرناپذیری بلاکچین ، تمام داده های ثبت شده در آن نهایی هستند. این امکان را برای ردیابی از انتها به انتها برای همه رمزهای ثبت شده در شبکه فراهم می کند. 

این مزایا شرکتهایی مانند Norilsk را مجبور کرده است کالاها را به عنوان توکن در بیاورند و آنها را در قالب فرم ارائه دهند و غیرهs. 

رمز Norilsk Nickel چیست?

Norilsk Nickel یک شرکت معدن و ذوب روسیه است و بزرگترین تولید کننده پالادیوم و نیکل درجه بالا در جهان محسوب می شود. 

در اوایل سال 2020 ، این شرکت یک پلت فرم آزمایش برای توکیک کالاها در Atomyze ، a هایپرلجر-بستر مبتنی بر بلاکچین. نشانه های موجود در سکو توسط فلزات مختلف استخراج شده توسط این شرکت مانند پالادیوم ، کبالت و مس پشتیبانی می شود. 

Norilsk انتظار دارد در طول 1 سال انتشار پلتفرم حداقل 10٪ از حجم معاملات خود را توکن کند. بسته به تقاضای شرکا ، این تعداد ممکن است به 20٪ برسد. 

سرانجام ، در دسامبر سال 2020 ، اولین نشانه ها در این سیستم عامل بودند برای شرکای صنعتی آزاد شد Traxys SA و Umicore SA. 

دلیل اصلی اعلام شده توسط این شرکت برای این اقدام این است که آنها مایلند محصولات Nornickel را به روش کارآمدتر و شفاف تری به مشتریان تحویل دهند. این یک مرحله دیگر برای شرکت است که می تواند مسئولیت تأمین مسئولیت پذیری و ردیابی فلزات خود را انجام دهد. 

اتمیزه با استفاده از فناوری توزیع شده لجر (DLT) دارایی ها را با هدف: 

  • قابلیت دسترسی را فراهم کنید
  • کاهش هزینه های 
  • شفافیت را افزایش دهید 

طبق گفته Atomyze ، این شبکه بر روی ابر عمومی IBM کار می کند و با EU GDPR مطابقت دارد. 

از ژانویه 2021 ، و طبق a اطلاعیه مطبوعاتی از Nornickel, توکن های تبادل دیجیتال سرانجام در صرافی عمومی دویچه بورس ظاهر شدند. این شرکت تأیید کرد که این تنها اولین گام در لیست ETC آنها است و آنها قصد دارند در ماه های بعدی توکن های دیجیتال را در بورس اوراق بهادار لندن لیست کنند. 

بسته شدن

بلاکچین در دنیای صنعتی تازه شروع به کار می کند. کاربردهای این فناوری انقلابی بی شمار است – توکن سازی ، برای زنجیره تامین ، داروخانه ، کشاورزی – قراردادهای هوشمند بهره وری از طیف گسترده ای از صنایع را افزایش می دهد. 

اگر پروژه Norilsk موفقیت آمیز باشد ، ما مطمئناً شاهد تعداد بیشتری از این تقاطع ها بین جهان مالی و صنعت کالا خواهیم بود. 

برای پیگیری به روزرسانی های DeFi در زمان واقعی ، خبرخوان DeFi ما را بررسی کنید اینجا.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map