Decentralization Ghost در طی روزهای آغاز به کار ، سکه پایدار جوزا را شروع می کند

تبلیغات پیمکس

در حالی که دنیا از لحظه خوشحالی آنها از داشتن یک سکه پایدار غیر بحث برانگیز و ثبت شده برای پنهان کردن در هنگام بی ثباتی بازارهای رمزنگاری ، سکه بحث برانگیز شده است. طبق آخرین گزارش محقق بلاکچین الکس لبد که برای نشریه فناوری Good Audience نوشته است ، جوزا می تواند ارز رمزنگاری شده با دلار آمریکا را در هر زمان که بخواهد مسدود کند و دوباره مسائل تمرکززدایی را بروز دهد..

“نگهبان” برای مسدود کردن هر حساب پیش بینی کرده است

الکس لبد در آخرین تحقیقات خود یک بررسی کد از قرارداد هوشمند دلار جوزا انجام داده است ، و آنچه او دریافت حیرت انگیز است. به گفته لبد ، GUSD شامل ماده ای است که به “متولی” خود – یعنی جوزا – اجازه می دهد تا هر حساب را مسدود کند. لبد – که در افشای کامل ، به یک پروژه سکه پایدار جداگانه نیز متصل است – همچنین اشاره می کند که GUSD از یک قرارداد ERC20Proxy استفاده می کند که به جوزا به عنوان متولی ، امکان ارتقا قرارداد هر 48 ساعت یکبار را می دهد و آن را در میان تعداد بی شماری قرار می دهد. از دیگر چیزها قدرت ارائه همزمان همه علائم غیرقابل انتقال است.

طبق گفته های تحقیقاتی لبد ، او کد را در تجزیه و تحلیل کرد

جوزا

این کد 1028 خط است و با خواندن شرایط عمومی قرارداد شروع به زیر سوال بردن کد می کند.

جوزا

“بنابراین ، کاربر از قرارداد ERC20Proxy استفاده می کند که یک رابط ERC20 را ارائه می دهد ، یعنی تعادل توابع استاندارد ، تأمین کل و غیره که برای اجرای واقعی شی object erc20Impl را فراخوانی می کنند. مثلا:

“این شی erc20Impl از کجا آمده است؟ در اینجا ما باید به قسمت دوم اعلامیه ERC20Proxy توجه کنیم: ERC20ImplUpgradeable. این شی از اجرای رابط ERC20 واقعی برخوردار است. چرا به آن گفته می شود … قابل ارتقا?

زیرا قرارداد ERC20ImplUpgradeable قابل ارتقا و نگهداری است. “

جوزا

با رفتن به عمق کد ، متوجه می شود که متولی تنها اصلاح کننده کد است.

هنگام خواندن قرارداد ، او اشاره کرد که قفل زمان پیش فرض نیز 172800 ثانیه تنظیم شده است 172800/60/60 = 48 ساعت.

با توجه به اینكه كامرون و تایلر وینكلووس بارها و بارها GUSD را به عنوان اولین “نمایندگی دیجیتال قابل اعتماد و تنظیم شده دلار آمریکا” GUSD به عنوان اولین “نمایندگی دیجیتال قابل اعتماد و تنظیم شده” معرفی كردند ، تعجب نمی كرد كه جمینی ماده ای را برای اجازه دادن به آن برای مسدود كردن وجوه در نظر گرفت. ظواهر.

اما اگر سکه پایدار توسط جوزا کنترل شود جامعه به خوبی از آن استفاده نخواهد کرد.

مرتبط: سکه پایدار دارای مجوز WYDKLEVOSS NYDFS “دلار جوزا” ممکن است رشته ها را بر روی Tether معروف کند

مسائل تمرکززدایی در صنعت رمزنگاری

Ripple و XRP برای اثبات غیرمتمرکز بودن سکه ها و دفترها در حال جنگی طولانی هستند. از آنجا که Ripple تعداد مشخصی از گره ها را در دفتر نگهداری می کند که معاملات را تأیید می کند و همانطور که شرکت بسیاری از XRP’s Ripple را در اختیار دارد ، همیشه تحت کنترل کنترل دفتر و سکه ها است. در این زمینه ، سکه همچنین با تهدید به عنوان امنیت توسط SEC روبرو است – نکته ای که اجازه نمی دهد قیمت سکه با وجود اینکه یکی از سکه های مورد استفاده مشخص است ، افزایش یابد..

سکه دیگری که برای تمرکز نیز مورد بررسی قرار می گیرد EOS است. این پروژه رویکردی غیرمعمول در نظارت بر بلاکچین در بیش از یک مورد اتخاذ کرده است. 27 تولیدکننده بلوک را که حق فسخ معاملات را داشتند منصوب کرده بود. این یک رویکرد متمرکز تلقی می شد زیرا همه 27 تولیدکننده بلوک یکدیگر را می شناختند و می توانستند هر زمان خطا کنند. یکی از این نمونه ها این بود که در 22 ژوئن سال جاری این شرکت اعلامیه ای را اعلام کرد

“دستور اضطراری حفاظت” که توسط انجمن داوری هسته ای EOS (ECAF) منتشر شد ، به 27 تولیدکننده بلوک که پروتکل را نگهداری می کنند ، دستور داده شد تا تمام معاملات را با اثر فوری پایان دهند. جالب است که ECAF دلیل این دستور را توضیح نداد ، اما اظهار داشت که “منطق و استدلال این دستور در تاریخی بعد ارسال خواهد شد”.

Sam Sapoznick ، ​​داور موقت اضطراری ECAF ، اعلامیه را امضا کرد:

“بدینوسیله دستور داده می شود که تولیدکنندگان بلوک EOS از پردازش معاملات برای حسابها و کلیدهای زیر به طور نامحدود خودداری کنند. (تا اطلاع رسمی و دستورالعمل ECAF.) “

اعضای صنعت ارزهای رمزنگاری شده ، علاقه مندان و ناظران صنعت ، طرفداران زیادی برای تمرکز ندارند زیرا جوهر زنجیره بلوک و جهان غیرمتمرکز را از بین می برد. مانند ریپل و EOS ، به جوزا نیز باید نگاهی محتاطانه داشت. برای شفاف سازی بیشتر در این مورد باید منتظر بیانیه ای از جوزا باشیم. آینده GUSD بر همین اساس است. در غیر این صورت ، سکه بحث برانگیز دیگری در بازار خواهیم داشت.

آیا جوزا موضع خود را درمورد موضوع تمرکز که سکه پایدار عرضه شده اخیر آن مخدوش است را روشن می کند؟ نظرات خود را در همین زمینه به ما اطلاع دهید.

برای پیگیری به روزرسانی های DeFi در زمان واقعی ، خبرخوان DeFi ما را بررسی کنید اینجا.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner