Dash [DASH] خطر کمتری در عدم رعایت مقررات از Bitcoin: Dash Executive را به همراه دارد

تبلیغات پیمکس

Dash [DASH] ، که به عنوان یک سکه حریم خصوصی شناخته می شود ، به دلیل ادعای عدم انطباق با قانون سفر FATF مورد انتقاد قرار گرفته است. بسیاری از صرافی ها از جمله OKEx ، Coincheck و CEX.io قبلاً Dash را از لیست خارج کرده اند یا در حال انجام آن هستند. با این حال ، مدیر منطقه ای توسعه تجارت Dash در منطقه ایالات متحده و کانادا ، عمر حموی ، تأیید کرده است که Dash به اندازه بیت کوین در قانون FATF مطابقت دارد وبلاگ در متوسط در واقع ، او حتی گفته است که Dash خطر کمتری از عدم رعایت مقررات از Bitcoin دارد. 

قانون سفر FATF چیست?

قانون سفر FATF همه ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) را مجاب می کند که داده های مربوط به مشتری را با موسسات ذی نفع به اشتراک بگذارند. این داده ها شامل نام فرستنده ، شماره حساب فرستنده است که برای پردازش معامله استفاده شده است (به عنوان مثال کیف پول ارز رمزنگاری) ، مشخصات شناسایی فرستنده مانند آدرس آنها ، یا شماره کارت شناسایی ، نام ذینفع و شماره حساب ذینفع که معامله در آن پردازش شده است..

آیا Dash با قانون سفر FATF سازگار است?

از زمان اعلام قانون سفر FATF, چندین صرافی اعلام کرده اند که از Dash و سایر سکه های حفظ حریم خصوصی از جمله Monero و ZCash حذف خواهند شد. در ماه سپتامبر ، OKEx اعلام کرده بود که لیست Dash را حذف خواهد کرد ، اما در اوایل ماه اکتبر ، گفته بود که تصمیم خود را برای انجام همان کار بررسی می کند. طبق یک توئیتر ، شرکت Electric Coin ، CEX.io همچنین ممکن است Dash را حذف کند. Coincheck همچنین در ماه مه اعلام کرده بود که این لیست از لیست حذف می شود خط تیره, مونرو, و زکاش.

با این حال ، Dash به اندازه یک مدیر شرکت با قانون سفر FATF مطابق با Bitcoin است. عمر حموی ، مدیر منطقه ای توسعه مشاغل Dash در منطقه ایالات متحده و کانادا ، اخیراً وبلاگی را در مورد Medium منتشر کرد که در آن توضیح داد که چگونه معاملات Dash ناشناس نیستند و چگونه ممکن است Dash با قانون سفر FATF مطابقت داشته باشد.

این وبلاگ نحوه یکسان بودن شبکه بیت کوین و شبکه Dash را مشخص می کند –

  1. هر دو شبکه Dash و Bitcoin با همان قانون معاملاتی کار می کنند.
  2. هر دو شبکه بلاک چین عمومی هستند و داده های معامله هستند – آدرس فرستنده ، آدرس گیرنده و مقدار معامله به طور شفاف در بلاکچین در هر دو شبکه ثبت می شود.
  3. بیت کوین و داش به صورت اختیاری از CoinJoin برای ارائه سطح معینی از حریم خصوصی در معاملات استفاده می کنند. CoinJoin ، گرچه جنبه رازداری نمایه کاربر را افزایش می دهد ، اما گمنامی کامل به کاربر ارائه نمی دهد. در واقع ، CoinJoin را می توان با هر شبکه ارز رمزنگاری شده استفاده کرد. تکنیک هایی که برای تجزیه و تحلیل معاملات بیت کوین استفاده می شود در شبکه Dash نیز قابل استفاده است.

بنابراین ، اگر Bitcoin می تواند با قانون سفر FATF مطابقت داشته باشد ، Dash نیز می تواند باشد.

Dash یک “سکه محوری – حریم خصوصی” نیست

وبلاگ ها توضیح می دهند که چگونه حریم خصوصی و شفافیت یک باینری نیست بلکه یک طیف است –

“این طیف شامل محافظت کامل از معاملات (که در آن آدرس ها یا مبالغ به طور کامل از ناظران شخص ثالث پوشانده می شود) ، محافظت اختیاری از معاملات و معاملات کاملاً شفاف است. همچنین می تواند شامل معاملات “خارج از زنجیره” و سایر پیشرفت هایی باشد که شخص ثالث از مشاهده معاملات به هیچ وجه جلوگیری می کند. “

در مورد Dash ، حریم خصوصی یک ویژگی اختیاری است – در غیر این صورت ، معاملات آن به طور پیش فرض مانند Bitcoin کاملاً شفاف است. ویژگی حریم خصوصی اضافه شده فقط در کیف پول دسک تاپ موجود است. همانطور که برای CoinJoin ، این چندین پرداخت از چندین مصرف کننده را در یک معامله یا یک سری معاملات ترکیب می کند. این امر برای ناظران شخص ثالث دشوارتر است که تعیین کنند کدام آدرس به کدام گیرنده یا گیرنده پرداخت کرده است. CoinJoin را می توان با هر بلاک چین شفاف از جمله Bitcoin’s استفاده کرد ، بنابراین Dash و Bitcoin را از نظر حفظ حریم خصوصی یکسان می کند. این وبلاگ همچنین خاطر نشان می کند که با استفاده از شبکه Lightning Bitcoin ، کاربران بیت کوین از معاملات ناشناس لذت می برند.

کاربران بیت کوین یک گزینه “خارج از زنجیره” به نام Lightning Network دارند که کاملاً ناشناس است. حتی گره ها (به عنوان مثال سرورها) که معاملات را در شبکه رعد و برق انجام می دهند ، قادر به تعیین گره مبدا یا مقصد پرداختی نیستند که مسیر می گیرد.

بنابراین ، دش نسبت به بیت کوین خطر کمتری در تنظیم مقررات را به همراه دارد.

در ادامه این وبلاگ آمده است که Dash برای اطمینان از انطباق با دستورالعمل های FATF با بسیاری از شرکت ها همکاری کرده است. شرکای انطباق آن به چندین روش از جمله نظارت بر معاملات ، شناسایی و مسدود کردن تراکنش هایی که از میکسر استفاده می کنند ، به آن در رعایت قانون سفر و سایر الزامات انطباق کمک می کنند. ارز رمزنگاری شده همچنین دستورالعمل های VASP را در مورد چگونگی شناسایی ، مسدود کردن و گزارش معاملات مشکوک Dash با ویژگی های حفظ حریم خصوصی پیشرفته مانند استفاده از میکسر ذکر کرده است..

این وبلاگ با جزئیات کامل توضیح می دهد که چگونه Dash دستورالعمل های FATF را نقض نمی کند و به صرافی ها کمک می کند تا تصمیم بگیرند که آیا رمز ارز را از لیست خارج می کنند یا نه. نظر شما در مورد اقدام Dash برای توضیح چگونگی سازگاری بیت کوین با قانون سفر FATF چیست؟ نظرات خود را در نظرات زیر با ما در میان بگذارید!

برای پیگیری به روزرسانی های DeFi در زمان واقعی ، خبرخوان DeFi ما را بررسی کنید اینجا.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner