3 دلیل برای اینکه Ethereum [ETH] ممکن است در سال 2020 به ماه برخورد کند

تبلیغات پیمکس

Ethereum ، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ بعد از بیت کوین ، همچنان در فهرست مورد علاقه سرمایه گذاران و توسعه دهندگان قرار دارد. در سال 2016 و 2018 به طور خلاصه توسط XRP پیشی گرفت ، اما به غیر از این ، به طور مرتب رتبه دوم خود را در CoinMarketCap’s ارزهای رمزپایه برتر بر اساس لیست سرمایه بازار. اگرچه 2019 برای کریپتوکارنسی سال کندی بود که در آن با کمتر از 10 درصد از 13 ژانویه 2018 1432.88 دلار ATH معامله شد – در 26 ژوئن 2019 به بالاترین قیمت فقط 361.40 دلار رسید ، اما اوضاع آماده است تا در سال تغییر کند. 2020.

قیمت اتریوممنبع: سکه های سکه ای

در اینجا 3 دلیل وجود دارد که چرا قیمت ETH در سال 2020 به ماه ضربه می زند –

شماره 1 – Ethereum 2.0 در راه است

در زمان راه اندازی ، Ethereum یک نقشه راه 4 مرحله ای برای توسعه اعلام کرده بود که در نهایت منجر به تبدیل شدن Ethereum به یک ابر رایانه می شود که توانایی اجرای هر کدی را به طور کارآمد دارد. 4 فاز به شرح زیر است –

  • مرز (ژوئیه 2015) – مرحله اولیه که به کاربران اجازه می دهد اتر را با اجماع اثبات کار (PoW) استخراج کنند و توسعه دهندگان برای ساخت DApps.
  • خانگی (مارس 2016) – این ارتقا the پایه و اساس پیشرفت های آینده را ایجاد کرد و استفاده از بستر Ethereum برای ایجاد حداقل محصولات مناسب را برای توسعه دهندگان آسان کرد..
  • کلان شهر (اکتبر 2017) – پیشنهادهای بهبود Ethereum (EIP) این مرحله بر روی امنیت و سرعت در بستر Ethereum متمرکز شده اند. این کار در دو مرحله انجام شد – بیزانس و قسطنطنیه.
  • آرامش (برای سال 2020 به صف شده است) – این به روزرسانی سرانجام الگوریتم اجماع Proof-of-Stake (PoS) را به Ethereum می آورد تا در بین سایر موارد کارآمدتر و کم مصرف باشد.

در حال حاضر در مرحله Metropolis هستیم و مرحله آرامش در آستانه شروع است. توسعه دهنده برجسته بنیاد Ethereum ، Péter Szilágyi اخیراً تأیید کرد که قرار بود هارد فورک استانبول در تاریخ 4 دسامبر 2019 آغاز شود. این هارد فورک با هدف کاهش هزینه های گاز ، افزایش سازگاری با Zcash ، افزایش مقیاس پذیری و معرفی تطبیق پذیری در قراردادها ، Ethereum را به نسخه 2.0 نزدیک می کند.

مرحله Serenity شامل چندین EIP برای کمک به Ethereum برای تبدیل شدن به یک ابر رایانه است. آنها شامل –

  • اثبات روش اجماع سهام (PoS) – یکی از جذاب ترین به روزرسانی هایی که Ethereum دریافت خواهد کرد ، تغییر روش توافق PoS از Proof of Work (PoW) است. روش اجماع PoW مستلزم حل یک مسئله پیچیده ریاضی برای اعتبار سنجی یک بلاک و در نتیجه ارز رمزنگاری شده من است. این روش به دلیل مصرف زیاد انرژی مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. با این حال ، پروتکل کاسپر ، که از روش PoS استفاده می کند ، دارندگان Ethereum را ملزم می کند ETH خود را برای اعتبار سنجی تراکنش ها در شبکه به اشتراک بگذارند. پس از تأیید یک بلوک ، کاربران سهام دار جوایز بلوک و هزینه های شبکه را برنده می شوند. این روش از آنجا که به هیچ گونه استخراج متفاوتی نیاز ندارد ، بسیار کارآمدتر خواهد بود.
  • خرد کردن – Sharding یک راه حل برای مقیاس گذاری در Ethereum است. در خرد کردن ، معاملات بین گروه های گره ای که به آنها خرد می شوند تقسیم می شوند. هر بخش به جای پردازش تمام تراکنش های موجود در شبکه ، مجموعه معاملات خود را پردازش می کند. به این ترتیب می توان معاملات متعددی را به طور موازی پردازش کرد.
  • eWASM – Ethereum WebAssemly (eWASM) جایگزینی برای ماشین مجازی Ethereum (EVM) است. به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا به زبانهای دیگری به غیر از زبان Ethereum – Solid – کدگذاری کنند. همچنین ، Ethereum را چند منظوره تر می کند – به شما اجازه می دهد بسیاری از توابع به جای انجام یک چنگال سخت برای همان ، در قراردادهای هوشمند نوشته شده و در بلاکچین مستقر شوند..
  • پلاسما – پلاسما همچنین یک ارتقا با هدف افزایش مقیاس پذیری Ethereum است. در پلاسما ، زنجیره های جانبی یا “زنجیره های کودک” در بالای بلاک چین اصلی Ethereum برای پردازش معاملات معرفی می شوند. با این کار احتمال ازدحام بلاکچین اصلی Ethereum کاهش می یابد.
  • رایدن – شبکه Raiden ، مانند Plasma ، یک راه حل مقیاس پذیر برای Ethereum است ، مشابه آنچه شبکه Lightning برای بیت کوین است. راه حل Raiden معاملات را از زنجیره خارج کرده و آنها را تقریباً فوری ، ارزان و خصوصی تر می کند.

در Ethereum 2.0 ، بنیانگذار Ethereum, جو لوبین می گوید که این مشکلات بسیاری از کاربران را حل خواهد کرد – از شرکت ها تا بانک ها تا مصرف کنندگان.

 “این به ما امکان می دهد تا یک سیستم بسیار مقیاس پذیرتر به موقع بسازیم و ما را قادر می سازیم انواع مختلف محیط های متمرکز را برای انواع مختلف مشکلات بسازیم. معماری های مختلف برای حوزه های مختلف مسئله کارایی بیشتری دارند. “

برای شرکت ها و بانک ها ، این خبر بسیار خوبی است زیرا درهای بیشتری برای نوآوری برای آنها باز می کند ، Ethereum Enterprise Alliance (EEA) سازمانی است که بر توسعه مشخصات باز بلاکچین متمرکز است که قابلیت همکاری برای مشاغل و مصرف کنندگان در سراسر جهان را ایجاد می کند. اعضای آن شامل شرکت هایی مانند Accenture ، Cognizant ، Ernst هستند & Young ، Microsoft و Price Waterhouse Coopers (PwC). اخیراً غول بانکی بریتانیای کبیر Standard Chartered نیز به این سازمان پیوست.

Serenity شامل پیاده سازی چندین راه حل فوق است که Ethereum را کارآمد تر ، ایمن تر ، همه کاره و با کاربرد آسان تر می کند. بنابراین ، با Ethereum 2.0 ، می توان موارد استفاده بیشتری را برای Ethereum انتظار داشت ، در درجه اول راه حل های غیرمتمرکز مقیاس پذیر برای مشاغل ، بانک ها و مصرف کنندگان ، که به نوبه خود افزایش ETH را افزایش می دهد.

شماره 2 Ethereum Futures ممکن است از CFTC تصویب مقررات را دریافت کند

آینده اتریوممنبع: کج

مشتقات بیت کوین بازار بزرگی برای خود ساخته اند. اما ، آینده های Ethereum (تنظیم نشده) به آرامی در حال پیشرفت هستند. BitMEX ، OKEx (معاملات آتی) ، Kraken (معاملات آتی) ، Deribit و Binance JEX برخی از صرافی های برتر هستند که قراردادهای دائمی Ethereum را ارائه می دهند. قراردادهای آتی Ethereum در صرافی هایی مانند BitMEX ، Huobi DM ، OKEx (معاملات آتی) ، Kraken (معاملات آتی) و Deribit معامله می شوند. همچنین تعداد زیادی صرافی دیگر نیز وجود دارند که مشتقات Ethereum را ارائه می دهند. آنها شامل BiBox ، Gate.io (معاملات آتی) ، BTSE (معاملات آتی) Bitfinex (معاملات آتی) و مستقر در بریتانیا مونفکس.

حجم مشتقات اتریوم ، اگرچه در مقایسه با مشتقات بیت کوین بسیار کمتر است ، اما مناسب است. در زمان پرس ، حجم 24 ساعته BitMEX ETHUSD بیش از 165 میلیون دلار است که آن را به عنوان بهترین بازیکن در بین قراردادهای ماندگار Ethereum تبدیل کرده است. حجم 24 ساعته ETH_CQ در Huobi DM بیش از 288 دلار است.

دلیل این که مشتقات Ethereum ممکن است به یک بازی تغییر در بازار رمزنگاری تبدیل شوند ، به این دلیل است که آنها ممکن است از کمیسیون تجارت کالاهای آینده تأییدیه قانونی بگیرند (CFTC) به زودی. در ماه اکتبر ، رئیس هیئت مدیره CFTC ، هیت تاربرت پیشنهاد داده بود که معاملات آتی Ethereum در شش ماه آینده تا یک سال آینده تنظیم شود.

“من می گویم به احتمال زیاد شما در شش ماه آینده تا یک سال آینده قرارداد آینده را می بینید ،”

تاربرت هنگام سخنرانی در اکتبر DC Fintech Week گفت.

تصویب مشتقات اتریوم درهای جدیدی را به روی سرمایه گذاران نهادی باز می کند ، و احتمالاً قیمت اتریوم در صورت وقوع به اوج رسیده است.

شماره 3: ظهور DeFi

منبع: نبض DeFi

یک چیز دیگر که در Ethereum در حال دمیدن است ، برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. این نوع ویژه DApp ها افراد بیشتری را قادر می سازد تا از خدمات مالی مانند وام و سرمایه گذاری استفاده کنند. زیبایی برنامه های DeFi این است که توسط مقامات متمرکز کنترل نمی شوند بلکه توسط قراردادهای هوشمند کنترل می شوند.

به عنوان مثال ، در پروتکل های وام ، کاربران می توانند با دادن دارایی دیگری به عنوان وثیقه – معمولاً ETH ، دارایی رمزپایه یا پول نقد وام بگیرند. بدهی دارای سود متعلق است که باید همراه با مبلغ اصلی پرداخت شود. وثیقه پرداختی همیشه بالاتر از مبلغ وام است و اگر ارزش وثیقه شروع به کاهش کند ، وام گیرنده مجبور است برای حفظ سطح پیش بینی شده ، وثیقه موجود را با پول بیشتر تکمیل کند. در صورت سقوط ارزش وثیقه به زیر مقدار مشخص ، در بازار آزاد به طور خودکار قفل شده و منحل می شود. قوانین وام در هر برنامه وام در قراردادهای هوشمند گنجانده شده است.

پروتکل های DeFi به قدری محبوب هستند که در مدت کمی بیش از 2 سال ، ارزش کل قفل شده در برنامه های DeFi به رقم عظیم 650 میلیون دلار رسیده است. DeFi Pulse 20 برنامه DeFi را لیست می کند و از این 20 برنامه ، 19 برنامه مبتنی بر Ethereum هستند. 3 برنامه برتر ، MakerDAO ، Comound و Synthetix به ترتیب 341 میلیون دلار ، 114 میلیون دلار و 99 میلیون دلار ارزش در هر کدام قفل شده اند.

“هدف DeFi بازسازی سیستم بانکی برای کل جهان به این روش باز و بدون اجازه است. شما فقط هر 50 سال یکبار این تیر را دریافت می کنید. “

می گوید الکس پک ، مدیر عامل شرکت Dragonfly Capital ، صندوق رمزنگاری 100 میلیون دلاری.

در حال حاضر ، DeFi یک بازار کوچک است ، اما این امکان را دارد که با آگاهی و تصویب بیشتر مردم ، خدمات مالی را مختل کند. در واقع ، ارزش کل قفل شده در DeFi (در اتر) ، اخیراً در 9 نوامبر 2019 با 3.523 ETH به بالاترین حد خود رسیده است. این واقعیت که DeFi خدمات مالی را به طور ایمن ، ارزان و کارآمد در دسترس مردم قرار می دهد ، دلیل محکمی به نفع روایت اخلال در امور مالی DeFi است.

فکر می کنید Ethereum ATH 2018 خود را در سال 2020 شکست می دهد؟ نظرات خود را در نظرات زیر با ما در میان بگذارید!

برای پیگیری به روزرسانی های DeFi در زمان واقعی ، خبرخوان DeFi ما را بررسی کنید اینجا.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner